Wpis z mikrobloga

Musi być naprawdę ostro na Kremlu skoro decydują się na takie coś, ostawiam że zrobili to głównie na użytek wewnętrzny a nie zewnętrzny.

Tak zmasowany atak na cele cywilne mógł odnieść pozytywny efekt jedynie u najgłupszej i najbardziej prymitywnej cześci narodu rosyjskiego, Putin po uszkodzeniu Mostu Krymskiego nie mógł pokazać swojemu "elektoratowi" jako ktoś słaby i prawdopodobnie to do nich był adresowany ten ostrzał obiektów cywilnych, to taka konsolidacja "elektoratu" po kacapsku.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz
źródło: comment_16654133527jrK74q7jka4v3C2gRtfuz.jpg
  • 13
@Kielek96: Wielokrotnie rozmawiałam z dziewczyną z Ukrainy, która pomaga mi w ogarnianiu mieszkania i ona mówiła, że ruscy w jej okolicach ostrzeliwują miejsca, które 40-50 lat temu były związane w jakiś sposób z wojskiem, obroną etc. Miejsca też już nie istnieją, często stoją prywatne domy, bloki mieszkalne, szkoły, szpitale. Podobnie opowiadała mi moja przyjaciółka. Więc możliwe, że oni walą w większości tam, gdzie według ich starych map są cele wojskowe.
@Kielek96: Są inne "Plusy". Przytoczę pewną analogię. Opór czerwonej armii w wojnie przeciwko 3 rzeszy wzmógł się gdy rosjanie dowiedzieli się o złym traktowaniu wziętych do niewoli czerwonoarmistów. Takie bandyckie ataki na cele cywilne spowodują że liczba jeńców wziętych do niewoli zacznie "spadać". Wtedy nawet ta mobilizowana banda rosyjskich meneli zacznie walczyć lepiej. Drugim "plusem" na jakie liczy te decyzyjne bydło na Kremlu to spowodowanie exodusu ukraińskich cywili w kierunku zachodnim.
Takie bandyckie ataki na cele cywilne spowodują że liczba jeńców wziętych do niewoli zacznie "spadać".


@Togira_Ikonoka: Ukraińcy traktują wzorowo rosyjskich jeńców i tamtejsze dowództwo doskonale wie że takie zachowanie sie opłaca zarówno militarnie jak i PRowo, wiec nie sądze aby to sie zmieniło bo to jest bardzo dobry argument aby pokazać światu że są przeciwieństwem "ruskiego miru" gdzie jeńców traktuje sie jak bydło.

Drugim "plusem" na jakie liczy te decyzyjne bydło
@Kielek96: Też jestem zdania że dobrze robią traktując jeńców humanitarnie. Dalej tak na ogół z pewnością będzie,ale na potrzeby propagandy wystarczy kilka "incydentów". Były już przypadki np w mieście Dnipro gdzie zginęła całą rodzina a tylko mężczyzna przeżył (a walczył w obw. Donieckim od kilku miesięcy). Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co może czuć taki człowiek.https://www.dw.com/pl/pies-nie-opuszcza-swoich-w%C5%82a%C5%9Bcicieli-zgin%C4%99li-podczas-rosyjskiego-ataku/a-63298449