Wpis z mikrobloga

@dwojkazet: Dlaczego szlag? Też mam brothera, w sumie poza tym, że jest wielka (no ale to laser kolorowy) to zapomniałem, że istnieje. Mam w domu kilka komputerów, zarówno Maki jak i PCty i po prostu drukuję. Tylko ja mam podłączone po ethernecie, nawet nie wiem czy ona ma wifi.

Ważne, żeby drukarce przypisać stałe IP i w systemie zainstalować jako zasób sieciowy po tym adresie.
@piker: ja niestety nie mam możliwości i tylko po DHCP. Ma humory dziad, raz chodzi raz nie chodzi, już kombinowałem na wszelakie sposoby. Napomknę, ze połączone przez wifi z macbookiem pro. Miałem ja tez u siebie w biurze, w sumie było podłączonych 3x Windows i 1x mac. Zrywanie połączeń itp to była codzienność.
@dwojkazet: No przy DHCP to jest problem, drukarki są teraz mocno energooszczędne i się usypiają. Wake on lan załatwia sprawę (a na DHCP chyba jest zabroniony wg standardu). Jak adres drukarki jest ustawiany przez DHCP, to zazwyczaj jest jakiś programik pośredniczący od producenta, on "szuka" drukarki w otoczeniu sieciowym i wysyła dokument do druku, i to takie rozwiązanie sprawia najwięcej problemów.

I choć ja sobie ustawiłem adres z wyświetlacza na drukarce,