Wpis z mikrobloga

Ile cukru we krwi dla cukrzyka wystarczy do wpadnięcie w śpiączkę taką bez odwrotu? Jak trafiłem do szpitala na początku roku z wykryciem cukrzycy przy cukrze 900ml/g, to poza kilkoma symptomami trzymałem się na nogach. Domyślam się, że nie ma przyjętej reguły ale przy wadze 80kg i wzroście 178 musi być jakiś limit który organizm może przyjąć (zakładając oczywiście odstawienie insuliny)
#kiciochpyta #cukrzyca #medycyna #blackpill
  • 12
@lenvrt raczej zależy do od wieku człowieka do tego czy ma jakieś inne choroby. taki kononowicz miał 600 i prawie się przekrecil. Z kolei mój ojciec ma cukrzycę, codziennie dwa razy bierze insulinę a przed snem zjada półtorej tabliczki mlecznej czekolady i wszystko z nim wporzo XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lenvrt: teściowa przebiła 2000. Dokładnej wartości nie pamiętam, ale ani domowy ani w przychodni aparat nie dawał rady zmierzyć (odczyt poza skalą). Dopiero w szpitalu się udało. Cały czas była przytomna i "na chodzie". Ale inna sprawa, że to nietypowa zawodniczka i bardzo wprawiona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Normalnie odcina świadomość dużo wcześniej.
@lenvrt: w śpiączkę nie zapada się od wysokiego cukru tylko od braku insuliny (stąd przy okazji wysoki cukier).

Przyczyną jest kwasica ketonowa spowodowana tym, że organizm pomimo wysokiego poziomu cukru nadal jest "głodny" bo cukier zawarty we krwi nie jest dostarczany do komórek przez właśnie brak insuliny.

"Głodny" organizm w efekcie zaczyna wytwarzać jeszcze więcej cukru z "zapasów". Jednak efektem ubocznym wytwarzania cukru jest powstawanie ketonów a dalej stanu zwanego kwasicą