Wpis z mikrobloga

Filament ASA - suszenie po zakupie to konieczność? Wrzuciłem pierwsyz raz na drukarke taki materiał i wali popcorn z dyszy :)

Dodatkowo... patenty na nieodklejanie się od stołu? Drukarka voxelab aquila - na stole oryginalne szkło z jakąś "perforacją(?)". Temperatura 100 stopni - może za mało? nawiew całkowicie wyłączać do tego materiału podobnie jak do ABSu?

Do wyższych temperatur stołu będę potrzebował już chyba jakiegoś stolika ikea lack - nawet do 100 stopni obecnie sie grzeje ponad 5 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°) moja poprzednia drukara na 24V to było coś jeśli chodzi o czas grzania :)))

#druk3d
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dexter1213: żadnych cyrków z suszeniem nie trzeba, jak masz popcorn to znaczy, że filament złapał wilgoc i trseba reklamować,

Ja to drukuje jak abs czyli stół 100 I bez/deeelikatny nadmuch

Stół ja mam szkło i dimafix i nie ma nic lepszego
@skarpetyodyna: miałem PEI jak się pierwszy hype na to pojawil, dobre kilka lat temu, wyobraź sobie scenariusz w którym masz zestaw szkło+dimafix, który działa, ale w sumie dimafix względnie drogi, a jest hype na PEI, wydajesz 80zł na arkusz prawdziwego PEI bo masz HEVO co ma 30x30, pierwszy wydruk i uszkodzone bo za mocno docisnąłem bo byłem przyzwyczajony do szkła+dimafix i podstawy na szkiełko ( ͡° ͜ʖ ͡°
@skarpetyodyna: miałem PEI jak się pierwszy hype na to pojawil, dobre kilka lat temu, wyobraź sobie scenariusz w którym masz zestaw szkło+dimafix, który działa, ale w sumie dimafix względnie drogi, a jest hype na PEI, wydajesz 80zł na arkusz prawdziwego PEI bo masz HEVO co ma 30x30, pierwszy wydruk i uszkodzone bo za mocno docisnąłem bo byłem przyzwyczajony do szkła+dimafix i podstawy na szkiełko ( ͡° ͜ʖ ͡°