Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Ostatnio ktoś wstawił link do filmiku na YT traktującego o temacie niekończeniu gier, nie oglądałem tego, ale sam kiedyś wpadłem na pomysł stworzenia takiej listy, nawet zacząłem pisać post na ten temat, ale odpuściłem w sumie sam nie wiem dlaczego, teraz postanowiłem zebrać się w sobie i utworzyć własną subiektywną listę na temat porzucaniu aktualnie ogrywanych tytułów, żeby nie było zbyt dużo podpunktów postanowiłem część z nich które są do siebie podobne ze sobą. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Brak czasu lub zmęczenie- najzwyczajniej w świecie nie chce nam się grać po pracy, szkole, gdy mamy zbyt dużo obowiązków a wolny czas wolimy przeznaczyć na coś innego, więc nie opłaca nam angażować się w rozgrywkę, szczególnie gdzie gra wymaga dużo skupienia, śledzenia lub pamiętania fabuły, gdzie na grę poświęcamy zbyt mało czasu.
2. Za dużo otwartych światów, zbieractwa, długich rozciągniętych gier, prób robienia gier na 100%- coraz więcej dzisiejszych gier ma otwarte światy, które nie zawsze pasują, są to zwykłe wydmuszki gdzie fabuła odgrywa drugoplanową rolę, a ważniejsze są widoczni i setki znaków zapytania lub znajdziek gdzie po pewnym czasie dany tytuł.zaczyna nas irytować.
3. Brak zróżnicowania, jeśli chodzi o setting lub gatunek- ileż można grać w r-pgi fantasy z rzędu, czasem można zmienić grę nawiązująca do czasu i miejsca akcji, do tego można zmienić gatunek, który odbiega od naszych preferencji i przy bardziej casualowej rozgrywce odpocząć od ciągłych gier, które niby miały być interesujące, ale przez zbyt wiele godzin rozegranych zaczynają nas nudzić.
4. Za dużo gier lub za dużo zainstalowanych gier- krótko, pełne biblioteki, gry rozdawane za darmo, do tego ciągle promocje, nie będę się tu rozpisywał, jak dla mnie syndrom „a może jednak zagram w to".
5. Zaczynanie gier na wysokich poziomach trudności, na modach które utrudniają rozgrywkę lub stawianie sobie wyzwań- czasami gracze uważają się za hardcorowych, którzy chcą kończyć gry w jakiś wymyślny sposób, włączają przy pierwszym kontakcie wysoki poziom trudności lub od razu dodają mody, które utrudniają rozgrywkę, jednak gdy im nie idzie szybko się zniechęcają, przez to porzucają dany tytuł.
6.Brak zaangażowania, śledzenia fabuły- gdy nie wsiąkamy w dane uniwersum lub świat gry, tak naprawdę nie wiemy o czym ona jest, wtedy sami siebie pytamy, czy warto w to grać.
7. Nie czytanie porad, zbyt blachę podchodzenie do skomplikowanych tytułów- jeżeli nie wiemy jak w coś grać bo nie ukończyliśmy samouczka lub nie przeczytaliśmy instrukcji rozgrywki to wiadomo, że nic z tego nie będzie.
8. Inne bodźce-telefon, ciągle pauzowanie rozgrywki, zajmowanie się czym innym- też wg mnie powoduje nie hec i porzucenie danej gry.
9. Gry nie dla nas- po co kupować grę, z gatunku którego nie lubimy lub dana tematyka nas nie interesuje, wiadomo, że tego nie ukończymy.

To moja subiektywna lista, nie wiem, czy liczyć na odzew, napisałem to bo mi się nudzi xd, ale jeśli ktoś da znać co o tym myśli to spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #ps3 #ps4 #ps5 #playstation #pcmasterrace #xbox #xboxone #xboxseriesx #steam
  • 10
1. Brak czasu lub zmęczenie- najzwyczajniej w świecie nie chce nam się grać po pracy, szkole, gdy mamy zbyt dużo obowiązków a wolny czas wolimy przeznaczyć na coś innego, więc nie opłaca nam angażować się w rozgrywkę, szczególnie gdzie gra wymaga dużo skupienia, śledzenia lub pamiętania fabuły, gdzie na grę poświęcamy zbyt mało czasu.


@malyyoda: Amen. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
filmiku na YT traktującego o temacie niekończeniu gier, nie oglądałem tego

nawet zacząłem pisać post na ten temat, ale odpuściłem w sumie sam nie wiem dlaczego


@malyyoda: oh the irony ( ͡° ͜ʖ ͡°) czekamy na wpis gdzie wypunktujesz dlaczego ludzie nie dokańczają pisać postów na wypok ( ͡° ͜ʖ ͡°)