Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego porównywania Rosji (Putina) do Hitlera i Trzeciej Rzeszy. Przecież to obraza geniuszu III Rzeszy.
Jak można porównywać Putina do Hitlera? Putin ledwie pod Kijów doszedł, a geniusz generałów Hitlera zajął nawet południową Afrykę... Po dziś dzień historycy odkrywają nowe tajemnice i nie potrafią rozgryźć planów strategicznych.
Po dziś dzień działają niemieckie firmy, które powstały podczas II Wojny Światowej dzięki, którym są top1 gospodarką europejską.
#putin #rosja #trzeciarzesza #drugawojnaswiatowa #historia #wojna #ukraina #takaprawda
K.....z - Nie rozumiem tego porównywania Rosji (Putina) do Hitlera i Trzeciej Rzeszy....

źródło: comment_1665328463blUnMbLKIjYW5fQV2iXuZl.jpg

Pobierz
  • 23
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@KrzysztofMickiewicz: Jednocześnie wtrącał się w decyzje generalicji, ingerował w plany, wydawał często całkowicie bezsensowne rozkazy, marnował zasoby na próby stworzenia wunderwaffe, skupiał się na symbolice (między innymi Stalingrad).
Część historyków twierdzi, że jego przeżycie ostatecznie dobiło Rzeszę, gdyby do władzy doszli bardziej ogarnięci ludzie mogłoby się to skończyć całkiem inaczej.
Ale w porównaniu do Rosji, III Rzesza to perfekcyjnie działająca maszyna.
@GFG_: właśnie czytałem kiedyś że o ile faktycznie Hitler przyspieszył upadek rzeszy durnymi decyzjami. To że z drugiej strony podjął też dużo decyzji na początku wojny które były tak radykalne że tylko dzięki nim rzesza zdobyła aż tyle terytorium
Przecież to obraza geniuszu III Rzeszy.

xD
Poczytaj może więcej o historii III Rzeszy.
To było państwo zarządzane przez ludzi obłąkanych zbrodniczą ideologią. Gdzie decyzje w imię ideologii podejmowano decyzje złe dla państwa prowadzącego wojnę.

@KrzysztofMickiewicz:

Ale w porównaniu do Rosji, III Rzesza to perfekcyjnie działająca maszyna.


W porównaniu do ZSRR to każde inne państwo działało lepiej. Porównaj do USA i ich podejście do produkcji wojennej.
USA przestawiło całą gospodarkę na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kantar: Zaryzykował, wleciała nowa doktryna wojny na którą nikt w Europie nie był przygotowany więc państwa upadały jedno po drugim - pytanie na ile jest to jego zasługa, a na ile jego dowódców.

@lokichapo: Ciężko powiedzieć, już od starożytności kiedy umierał dyktator zaczynała się walka o władzę, co nigdy na dobre nie wychodziło.
Aktualnie chyba najlepszą doktrynę ma USA - połączenie potęgi wojskowej z kontrolą swoich stref wpływów, sponsorowanie ruchów
@GFG_: to wiadomo, wiadomo tez, ze najlepsza jest zaleznosc, ale od tak zalezni nie bedziemy, wiec lepiej zyc pod butem USA. ale USA nie jest panstwem typowo zbrodniczym, tak jak 3 rzesza, aktualnie Rosja, kiedys rozne panstwa, ktore dzis sa Niemcami czy Rosja itd. i w systemie politycznym, to jednak USA daje najwieksza wolnosc jednostki. ale jednak interesuje mnie taki typowy zbrodniarz wojenny
@lokichapo Prawda, chociaż dobrze działające zbrodnicze państwo ciężko znaleźć. Jak tak myślę, to chyba Chiny przez swój terror ekonomiczny, inwigilację i kontrolę nad własnymi obywatelami, izolowanie mniejszości i gospodarkę - obywatele w pełni podporządkowani, "inwestycje" między innymi w Afryce, "obce" grupy etniczne poddane pełnej kontroli i sukcesywnie niszczone.
@GFG_: a na przestrzeni historii swiata? bo to, ze aktualnie chiny, to raczej kazdy wie (chociaz niektorzy stawiali i stawiaja rosje wyzej, ale ja tego nie rozumiem. chiny maja cholernie silna moc, jesli chodzi o ilosc gotowych mezczyzn do walki, uzbrojenie tez maja lepsze, kopiuja te natowskie i zachodnie technologie itd. w przeciwienstwie do ruskich)
@lokichapo Na przestrzeni historii nie mam pojęcia, nie chcę palnąć głupoty bo wiem że sporo ludzi tutaj zna się lepiej ode mnie.

Co do chińskiej armii to nie przeceniałbym jej - mają ogromny problem z myśliwcami, działają na sprzęcie rosyjskim (ciekawe jak zareagowali na obecność HIMARSów niszczących magazyny będące pod nosem sławnych S-300/400 na Ukrainie), mają armię poligonową w przeciwieństwie do USA, biorącego udział w większości konfliktów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
@GFG_: nie przeceniam jej, jedynie zaznaczam kwestie, w ktorych jest lepsza od Rosji. wiadomo, maja duzo rosyjskiego sprzetu, ale maja tez duzo swojego, duzo skopiowanego z zachodu itp. ale tak jak napisales, nie sa doswiadczeni w boju, tak jak USA, co na pewno moze miec ogromny wplyw na potencjalny konflikt. mimo to, ja sam uwazam, ze wiekszym zagrozeniem dla swiatowej stabilizacji moglyby byc w razie W Chiny a nie Rosja