Wpis z mikrobloga

Mirko mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny Junkers Cerapur, do tego sterownik Boscha podpięty do dwuprzewodowej magistrali.
Jako że ten sterownik to jedyny czujnik temperatury wewnątrz a dom ma parter i piętro, chciałem dołożyć jeszcze jeden czujnik.
Chcę to oprzeć na #sonoff (potrzeba mała przeróbka ale to nie jest problem) i czujniku temperatury na #zigbee #tuya
Pytanie.
Czy mogę ten sonoff podpiąć na to wejście pierwsze ( zdjęcie )? Czy mogę zostawić ten sterownik Boscha podpięty czy muszę go odpiąć?

#ogrzewanie #majsterkowanie #dom
19ludwik91 - Mirko mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny Junkers Cerapur, do tego stero...

źródło: comment_1665318390YTSEbqZOaYDGkGAwdwAMeB.jpg

Pobierz
  • 8
Jaki model tego kotła konkretnie?

Jak masz osobne wejścia on/off i ems to możesz tam podłączyć dwa regulatory i sterować w ten sposób drugim piętrem, ale oczywiście centralne będzie działać wtedy również na tym pierwszym a docelowa automatyka będzie głupieć
@rajman model ZSB14-5C23
W jaki sposób będzie głupieć?

Chciałem zostawić oryginalny sterownik ems tak jak jest podpięty ( on by był od parteru/może w przyszłości tylko od kuchni, gdzie jest)
A górę podpiąć pod styk on off.
@rajman ok, odpowiedź sama przyszła. Przy podpiętym ems piec nie reaguje na sterowanie z on off-a ( podpiąłem na fazę testów przełącznik i zero reakcji) dopiero odpięcie ems-a spowodowało że wejście było aktywne. Muszę w takim razie pogadać z instalatorem czy mogę odpiąć Emsa i zrobić własne sterowanie. Nie chciałbym stracić jakiejś gwarancji bądź czegokolwiek.
@19ludwik91: Dziwne, bo nowe Bosch3 z seri gc maja możliwość sterowania zarówno on offem jak i z emsa jednocześnie.

Tam nie trzeba było przełącznika wstawiać tylko zewrzeć te dwa piny odpowiedzialne za on off