Wpis z mikrobloga

Miałem stłuczkę ja plus cztery inne auta. W Warszawie przy wjeździe na autostradę A2 do Łodzi.

Pytanie do publiczności: jak myślicie, ile czasu trzeba czekać na przyjazd policji?

Odpowiedź: 9h (słownie: dziewięć #!$%@? godzin)! A i tak przyjechała prewencja bo na drogówkę trzeba by czekać jeszcze dodatkowe MINIMUM 3h!

Co jest kurde?!

#samochody #policja #wypadek
  • 13
@Argonzz:

auta służbowe, leasingi i tym podobne wymagały notatki...

Wiem ale to są właśnie skutki obowiązującego prawa. Normalnie powinni wystarczyć oświadczenie a policja od poważnych spraw
@Argonzz: Braki ludzi. Policja w Polsce jest wbrew pozorom dość małą formacją jak na potrzeby i ilość mieszkańców. Dla porównania wystarczy posłużyć się naszymi sąsiadami z Czech. Mając 10 milionów mieszkańców mają 40 tysięcy policjantów. My, mając mieszkańców 4x tyle, policję mamy zaledwie 2,5 razy większą. Proporcje są dość jasne i przejrzyste, nie?

A druga strona medalu to sam fakt kierowania służbą w tym kraju. W każdej komendzie setki nikomu niepotrzebnych
@Argonzz: No to nie wiem, chyba żyję w jakimś policyjnym mieście, skoro tutaj drogówka ewidentnie jeździ w ciągu dnia i szuka #!$%@? do dupy, albo minimum 3 patrole gdzieś non stop suszą. A do byle gównianej stłuczki #!$%@?ą na bombach.
@xTortox: Za to ja mieszkam w mieście wojewódzkim i policji jest tu aż za dużo. A podobno to miasto z największymi brakami kadrowymi w policji. A jakoś jest ich pełno, i często-gęsto ewidentnie się nudzą (szczególnie w nocy). Drogówki też jest aż nadto, bo #!$%@?ą na bombach do każdego zgłoszenia, a jednocześnie kilka patroli na mieście non stop gdzieś suszy. Nawet w nocy ostatnio zaczęli ustawiać się w miejscach, gdzie jest
@blau: Ale przeczytałeś mój wpis? Patrole do robienia wyników są zazwyczaj nie do ruszenia. Może być 10 patroli do łojenia Cię na radarze, a interwencje i tak będzie realizował tylko ten jedenasty, w pojedynkę, zapieprzając wszędzie na bombach, bo czeka na niego kolejka 10 kolizji. Życie ¯\_(ツ)_/¯