Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko i przy okazji może ktoś też tak miał. W momencie gdy siedzę odczuwam delikatne mrowienie lewej nogi, nie jest boląca przypadłość ale sprawia dyskomfort i nie jest na pewno normalne. Czytałem, że to prawdopodobnie ucisk na jakiś nerw w kręgosłupie odcinka lędźwiowego. I moje pytanie brzmi, z takimi dolegliwościami to do Ortopedy czy Neurologa?

#pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #medycyna #neurologia #ortopedia #zdrowie
  • 12
@PoprostuChmiel: Mozliwe ale raczej w kregosłupie, zaniedbałem plecy siedzac za duzo przy PC + brak aktywnosci, teraz to wszystko nadrabiam przy czym tez nie chcialbym sie nabawić kontuzji przy ćwiczeniach jezeli cos jest nie tak z plecami dlatego zrobie tak jak piszesz, pójdę do jakiegoś dobrego fizjo i zobaczymy co dalej
@PoprostuChmiel Ortopeda nie wyślę na operacje, bo takie operacje robi się tylko w ostateczności.

Znajdź sobie dobrego fizjoterapeutę. Wystarczy czasami zwykły terapeutyczny masaż by rozluźnić napięte mięśnie. Jak nie pomoże, będzie problematyczne - idź do neurologa, wtedy pewnie zleci mr odcinka L-S. Gdy będzie wymagana dodatkowo konsultacja neurochirurga czy ortopedy - to zostanie ona zlecona.
@Paprycek