Wpis z mikrobloga

Jest na rynku jakiś dostępny czujnik czadu i gazu ziemnego w jednym by był na baterie/akumulator? Mam piecyk gazowy w łazience, szukam czujnika czadu i pomyślałem by mieć dwa w jednym. Wszystkie jakie patrze to są zasilane z sieci a na baterie są tylko czujniki czadu. Upatrzyłem sobie Kidde K10LLDCO ale wykrywa tylko czad a fajnie by było mieć dwa urządzenia w jednym by spać spokojnie
#bhp #ppoz #strazpozarna #czad #gaz
  • 3
@arbuz77: tl;dr: nie ma.

Czujniki gazów wybuchowych (katalityczne, półprzewodnikowe) wymagają ciągłego zasilania małego elementu grzejnego. Przy pracy 24h/dobę wymaga to dużej ilości energii w porównaniu do pojemności baterii. Przez chwilę były na rynku czujki gazu ziemnego na baterie - Fireangel NG-9B - którym wystarczyła jedna para baterii litowych rocznie. Miałem taką, uszkodziła się po ok. 2 latach używania, a przy rozpatrywaniu gwarancji importer przekazał, że producent już wycofał się z produkcji
@wonsz_smieszek: Właśnie widziałem że kiedyś był taki czujnik produkowany ale nie nie jest już osiągalny i możliwe ze jest to model ten który podałeś. Czyli pozostaje szukać czujnika 2w1 zasilanego z sieci a jak ma być koniecznie na baterie to zostaje tylko czujnik czadu....