Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powstrzymywałem się przed zrobieniem tego wpisu, ale muszę się przed kimś wygadać, bo zaraz pęknę.

Niedawno się dowiedziałem, że mój tata, jedna z dwóch najważniejszych dla mnie osób, ma raka żołądka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma porobione badania diagnostyczne typu CT, MRI, badanie wycinka itp. W przyszłym tygodniu ma konsultację onkologiczną, gdzie dowie się, co dalej.

Nie mieszkam z rodzicami, jeżdżę do nich co jakiś czas na weekend i jadę też jutro. Boję się, że leczenie go zniszczy i ostatni raz zobaczę go jako w takiej dobrej formie jak teraz. Uprzedził, żeby zachowywać się wobec niego normalnie i nie żalić się nad nim. Tak staram się z nim rozmawiać przez telefon, ale jak będę odjeżdżał, to najprawdopodobniej się przy nim poryczę. Pisząc ten wpis ledwo się powstrzymuję.

Boję się tego weekendu...
#zdrowie #medycyna #onkologia #gorzkiezale #feels #przemyslenia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634076d3bbee795815c82288
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
Hej, byłam w podobnej sytuacji. Ogólnie tak, płakałam na początku ale będziesz filarem dla niego. Siła przyjdzie łatwiej niż się spodziewasz. Wyrzuć to z siebie

Pamiętaj ze nastawienie do walki z nowotworem powoduje lepsza reakcje na chemię i cały proces
  • Odpowiedz
1a6e1 9r33n: Moja matka miała raka,miała operację,przeżyła. Obecnie to większy problem mam ja bo ze względu na to,że ojciec oczekiwał,że mu będę pomagał z nią po operacji (a nie było aż tak źle jak on to sobie wyobrażał) ja nie mam pracy i nawrót depresji.

Przestań panikować brachu, jeśli zdiagnozowali go odpowiednio wcześnie to ma 90% szans,że z tego wyjdzie. I prawda jest taka,że nie możesz go teraz straszyć bo nastawienie
  • Odpowiedz