Wpis z mikrobloga

Prywatna opieka medyczna w tym kraju to jakiś żart - o NFZ już nawet nie wspominam. Może o ta koncepcja była okej na początku ale teraz to jakiś rak. Mam ostatnio jakieś problemy typu zgaga itp. Chciałem iść do gastrologa z Luxmedu - termin za miesiąc - stwierdziłem, że nie ma co czekać i poszedłem prywtanie - cena 250zł za wizytę. Lekarz zalecił mi test oddechowy w kierunku helicobakter. Popatrzyłem w Luxmedzie - nie mają - no cóż poszedłem prywtanie - cena 220zł. Wyszedł negatywny.
Dodatkowo lekarz na wizycie zalecił badania krwi - wypisał całą listę.

Patrzę - no jest badanie krwi w Luxmedzie. Zarejstrowałem się - przychodzę na miejsce - no sorry ale bez skierowania się nie da - proszę się zgłosić do internitsty i on wypisze skierowanie - ok ( moja niewiedza). Patrzę na apkę Luxmedu - przez 3 dni w okienku wyboru specjalisty - internisty nie można było wybrać - cały czas "Spróbuj później". Dzisiaj próbuję przez stronę i ok jest - opcja.
No to wybieram - dźwięk + czat(?!). Dołączyła pani doktor. Oczywiście nie wybrała dźwięku tylko czat - kur*a co to w ogóle jest, że mam siedzieć i pisać na klawiaturze lekarzowi co mi się dzieje?? Ile oni mają lat, że nie podejmą się konwersacji głosowej? No nic piszę Pani, że potrzebuję skierowanie na badania itp bo byłem u gastrologa - a Pani do mnie - niestety nie mogę skierować na badanie na podstawie zalecenia lekarza zewnętrznego xD Chwilę z nią powymieniałem zdania, wytłumaczyłem dlaczego nie chce czekać miesiąc na lekarza z luxmed, zapytałem czy w takim razie jeżeli jej powiem teraz, że mam refluks, test na helicobakter wyszedł mi negatywny i nie wiem co dalej to mi przepisze te badania czy nie? Dodałem też, że skoro przepisują antybiotyki po konsultacji to dlaczego nie dadzą skierowania na badania? To się wydaje absurdalne - antybiotyk, który CI może zaszkodzić - spoko, easy bier Pan ile chcesz, ale badania? nieee to nie można tak. Ostatecznie napisała mi to skierowanie, ale na połowę badań, które zlecił mi lekarz.

Po konsultacji zadzoniłem do mojej mamy, która jest pielęgniarką i to taką dość dobrze zorientowaną - nie nie jest tą pielęgniarką, która jest mądrzejsza od lekarza - po prostu jest dobrą rzetelną pielęgniarką - posprawdzała mi, których badań mi nie przepisała Pani doktor i co wyszło? Prawdopodobnie nie przepisała mi ich nie dlatego, że ich nie potrzebuję ale dlatego, że były droższe niż pozostałe - to jest moja interpretacja po usłyszeniu cen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A opcja braku ROZMOWY lekarza z pacjentem i możliwośc TYLKO CZATU to jakiś nieśmieszny żart. O ile teleporada ma sens, bo często pozwala załatwić jakieś pierdoły szybciej o tyle CZAT to jest kpina z pacjenta, ha tfu. Szczerze - jak zawsze byłem za lekarzami, gdy nasz rząd rzucał im kłody pod nogi i pluł na nich tak teraz uważam, że takie praktyki powinny zostać ukrócone - czatowanie z pacjentem, co to jest k.. tinder czy konsultacja medyczna??

#medycyna #lekarz #luxmed #opiekazdrowotna #zalesie
  • 14
@pepepanpatryk Z ciekawości pokaż te badania.

Test oddechowy - jaka delikatna diagnostyka. Jakoś zawsze w praktyce widzę przewagę 'włożenia rury' żeby obejrzeć sluzówkę i test ureazowy. :)
@Megasuper Wołasz mnie z pytaniem na które w zasadzie odpisałam wyżej. Najwodoczniej objawy są błahe skoro twierdzisz że sobie nie dasz włożyć ¯_(ツ)_/¯
@Megasuper A co do niechęci do włożenia rury - jak dolegliwości mocno pacjentom dokuczaja to zazwyczaj jest odpowiedz 'no jak trzeba to trzeba', 'a czy można znieczulenie'.
@Megasuper Coza osobiste pytania. Nie, ale byłam przy setkach gastroskopii, chciałam kiedyś zacząć spec. powiązaną z endoskopiami.

Przez Ciebie sprawdziłam wytyczne Polskiego Tow. Gastro. I niewiele się w tym aspekcie zmieniło przez dekadę - przy braku alarmowych objawow próba leczenia empirycznie przez 3 miesiące lekamj a w razie braku skuteczności gastroskopia. Przy czym objawy alarmowe i calkosztalt musi ocenić lekarz.
Ja jestem wykopowym ekspertem jak wszyscy tutaj ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Wjolka: Jesteś ciałem doradczym dla Mirków i Mirabelek.

Powinnaś dostać przynajmniej jakieś odznaczenie za to. ( ͡° ͜ʖ ͡°)