Wpis z mikrobloga

Może i głupie pytanie dla Was, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi nigdzie w internecie.
Czy ładowarką od laptopa (19V / 65W) mogę ładować pada #dualsense od #ps5 (USB-C, 5V) ?
Czy w padzie są zabezpieczenia? W tym wypadku ładowarka obniża napięcie ładowania czy to w padzie jest przetwornica step-down (co raczej mi się nie wydaje skoro przyjmuje 5V)?
Ewentualnie na co zwrócić uwagę na ładowarce żeby nie spalić ładowanego urządzenia nieprawidłowym napięciem?

#elektronika #konsole
  • 8
@leesiuu: Możesz ładować bez problemu. Z USB C pojawiło się coś takiego jak Power Delivery. W uproszczeniu działa to tak, że ładowane urządzenie negocjuje sobie z ładowarką napięcia i prąd jakim będzie ładowane. Na ładowarce z USB C masz napisane jakie napięcia obsługuje np 5V, 12V, 15V, 20V. Do tego każda ładowarka USB C standarowo obsluguje 5V bo musi. No i nawet jak urządzenie nie dogada się z ładowarką co do
serio ktoś wypuścił ładowarkę do laptopa z usb-c bez opcji niższych napięć? moja z lenovo 2017 nawet to ma


@MaxVerstapen: nie powiedziałem, że nie ma niższych napięć. Napisałem tylko napięcie ładowania laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrać taką z odpowiednim napięciem.


@Bodzias1844: to ja wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kryspin013: Dzięki!

Zamykam temat, zerknąłem na zasilacz z lapka - ma różne
@Bodzias1844: Serio w ostatnich latach coś ci się spaliło przez złą ładowarkę albo znasz kogoś kto by tego doświadczył? Ja nie patrzę od czego jest w sumie dana ładowarka, nawet tego nie pamietam. Byle się wtyczka zgadzała i z niczym żadnych problemów
@Bodzias1844: No tylko USB-C jest z definicji "mądre" i przy sprawnej ładowarce nie poda napięcia wyższego niż będzie chciało urządzenie. A jeśli urządzenie nie będzie chciało się dogadać, to zostanie przy 5V