Wpis z mikrobloga

#warthunder

Opiszę wam fajny element #!$%@? balansu w tej grze.
Otóż, historycznie samoloty serii A6M2 do 6 (czyli wszelkie warianty słynnego Zero) charakteryzowały się dość słabą manewrowością przy dużej prędkości.
W rzeczywistości powyżej 500km/h latało to już jak kloc i m.in. dlatego dostawało od Amerykanów po dupie.

W grze, sprawdziłem i przy chyba 680-690km/h spokojnie robi się skręty po 13G i lepiej.

A co to oznacza?
Że praktycznie NIGDY nie będziecie w sytuacji, gdzie Zero da się wykręcić, bo powyżej 700km/h to te maszyny po prostu latają niezwykle rzadko, a zresztą i przy 720km/h nadal skręca porównywalnie z P-51 czy Fw 190.

Innymi słowy - z Zero trzeba walić na czołówkę, albo czekać aż kogoś zaatakuje i wpaść na trzeciego.
Gaijin zamiast stworzyć dla Zera prawidłowo zbalansowany i w miarę realistyczny model lotu (gdzie wciągnięcie go w walke z dużą prędkością to dla Zera problemy), pcha ich BR w górę, bo samolot ten używany przez kompetentnego gracza jest po prostu niesamowicie #!$%@?ący, przez niekompetentnego - zresztą często też, a jeśli jest nad wami - no to sorry, pora zdychać, no chyba, że macie dość miejsca, by się rozpędzić i uciec.

Z perspektywy ludzi grających A6M to również nie jest nic dobrego, bo są po 100-200km/h (Mb.5 he he he) wolniejsi od maszyn, z którymi muszą się mierzyć i rozgrywka bywa niesamowicie frustrująca.
  • 6
@Pantokrator: Jeszcze dodam - A7M2, który powinien o wiele mniej się usztywniać przy prędkości, w grze usztywnia się... w cholerę bardziej od wcześniejszych maszyn. To jest oczywiście absolutnie bez sensu. Ale z A7M2 da się w Spitfire Mk XVIII walczyć, jak się ma rozum, jak facet za nami nurkuje, to pierwsze kółko zrobimy DUŻO szybciej. A6M5? Własnie za mną 2km nurkował i ani mu nie mogłem uciec, ani go wykręcić przy
Innymi słowy - z Zero trzeba walić na czołówkę, albo czekać aż kogoś zaatakuje i wpaść na trzeciego.


@Pantokrator: Czy Ty w ogóle słyszałeś kiedyś o BnZ? xd Nie zaprzeczam temu, że Gajin robi w tej grze praktycznie wszystko na #!$%@?, więc i Zero ma błędny model lotu(choć podobnie jak ogrom innych samolotów), ale nawet w stanie takim jakim one były przed uptierami, były co najwyżej średnie na swoim BRze. Mimo
Własnie za mną 2km nurkował i ani mu nie mogłem uciec, ani go wykręcić przy 700km/h.


@Pantokrator: To na jakiej wysokości to było że mu nie mogłeś uciec? One zwyczajnie gubią skrzydła szybciej niż większość innych myśliwców, więc jeżeli nie popełnisz jakiegoś oczywistego błędu, to możesz im uciekać sprzed dział, zarazem utrzymując przewagę prędkości, jak i przeważając nad nimi w prędkości maksymalnej, przy nurkowaniu. Na pierwszym miejscu to jak grasz w
@filip8192:Przy nurkowaniu niepionowo spokojnie będzie ci siedział na dupie, szczególnie, jeśli na początku będzie miał np. 60km/h przewagi. Dopiero przy 730km/h zaczyna się generować jakiś dystans, ale to nadal DALEKO od limitu prędkości dla A6M5.
I najlepsze, że jak spróbujesz go wykręcić gdy obaj walicie 700km/h, to i tak on skręci lepiej.

Czy Ty w ogóle słyszałeś kiedyś o BnZ? xd


Spieprzaj z mojego wpisu, sieroto. Nie, nie słyszałem o BnZ.
Pobierz Pantokrator - @filip8192:Przy nurkowaniu niepionowo spokojnie będzie ci siedział na d...
źródło: comment_1665145760SBiIsT05p4hmDYCFmv1Clz.jpg
@Pantokrator: Małe sprostowanie, to A6M6 może na luzie zasuwać 740 IAS (a w praktyce chyba więcej), A6M5 nurkowałem dobrze ponad 700, ale wiki twierdzi, że limit 703, więc tak max 720-730 się zwykle da. Ale co dość kluczowe - to i tak w cholerę szybko dla śmiglaków i taki biedny Spitfire Mk XVIII potrzebuje dużo miejsca, by się tak rozbujać nurkując i nawet minimalne unikanie powoduje, że A6M może nam na
@filip8192: I chyba nie przeczytałeś w ogóle mojego komentarza. To pozwól, że ci przytoczę właściwy fragment, bo może ci się jakimś cudem wydawało, że ja twierdzę, że A6m5 to dobry samolot? A ja tymczasem jedynie twierdzę, że walka z nim jest szalenie zero-jedynkowa przez totalnie zwalony model lotu.

Z perspektywy ludzi grających A6M to również nie jest nic dobrego, bo są po 100-200km/h (Mb.5 he he he) wolniejsi od maszyn, z