Wpis z mikrobloga

@the_good_guy: 5g nie działa, Wifi Callling nie działa, volte już podobno powoli rusza, z esim to może być różnie, w zależności od operatora, w orange podobno działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@the_good_guy: w Orange też nie ma że jest wspierany, ale niby działa (esim). Z resztą dopóki oficjalnie nie będzie dystrybuowany w Polsce to nie będzie pewnie 5g i wifi calling, a google w Polsce szybko pewnie nie zawita. Tak czy inaczej ja biorę Pixela 7 jak tylko pojawi się w niemieckim media markt, ewentualnie poproszę kumpla z Niemiec żeby mi wziął bezpośrednio od google jeśli u nich jakaś fajna promka będzie
@the_good_guy: dużo firm olewa Polskę bo u nas najwięcej idzie średniobudzetowych telefonów, a nie flagowców. Nie bez powodu nie ma jeszcze głupiej Siri po polsku.
Żeby było 5G muszę podpisać umowy z operatorami a najwidoczniej uruchomienie procesu będzie droższe niż wpływ ze sprzedaży
@the_good_guy: @BooB: co do promki, ptaszki ćwierkają, że w Niemczech:

Buy a Pixel 7 from October 6th to 17th to get free Pixel Buds Pro.

Buy a Pixel 7 Pro from October 6th to 17th to get free Pixel Watch LTE.

Confirmed prices are 219€ for Pixel Buds Pro and 429€ for Pixel Watch LTE.


Co do esim, w moim 4a 5G byłem w stanie bez problemu mieć jednocześnie sim
@the_good_guy: Hej, kupiłeś tego Pixela i sprawdzałeś Wi-Fi calling? Mi na tym zależy w Play :/ niby nie jest na liście, jak kazdy Pixel ale Sony też nie jest na liście a mam Xperia 10 III i działa VoLTE i WiFi calling (5G chyba nie ale nie testowałem porządnie). Więc może z Pixelami jest tak samo?
@nikifor: żona ma 5a, kupilem kilka 6a znajomym i wszyscy zadowoleni; mysle ze jak ktos chce mniejszy to 6a, 7a a jak wiekszy to 6pro lub 7 pro. Siodemka jakos nie zachwyca w stosunku do ceny.
@adamuseq: Jak dla mnie im mniejszy, tym lepszy :) Jak już ostatnecznie wkruwię się na obecnego Sony Xperia iii 10, to 6a albo 7a (jak będzie sensowna cena) wejdzie .