Wpis z mikrobloga

Co powinienem wiedzieć żeby nie #!$%@?ć sobie pleców przy martwym ciągu? xD

Ćwiczę 6 miesięcy i doszedłem do 100kgX10 w romanian deadlift w seriach roboczych. Czuje dość spore napięcie w dolnym odcinku pleców jak się schylam, ale bez żadnego bólu. Moja masa to 75kg.

Mam dalej normalnie progresowac czy są jakieś rzeczy o technice które musze widzieć? Jakieś pasy i inne gadżety?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 4
@Passer93: ja osobiście uważam że na pas nigdy za wcześnie. Dużo osób twierdzi że początkujący nie powinni go używać ale ja mam inne zdanie. Generalnie w ruchu najważniejsza jest świadomość własnego ciała. Ja swego czasu przez rok robiłem martwy na totalnym kocie bo nie umailwm tych pleców utrzymać i myślałem że tak już mam i tyle. Możesz podrzucić jakieś nagranie jeśli masz ( a jeśli nie to zacznij się nagrywać) jeśli
Co powinienem wiedzieć żeby nie #!$%@?ć sobie pleców przy martwym ciągu? xD


@Passer93: najprościej to nagrać od boku samego siebie i sprawdzić czy wzór ruchu jest taki jak na wiarygodnych poradnikach na YT, albo wrzucić tutaj i ocenimy.

Ewentualnie możesz poprosić instruktora na siłowni o sprawdzenie, ale z wiedzą tych instruktorów to też różnie bywa.
Ćwiczę 6 miesięcy i doszedłem do 100kgX10 w romanian deadlift w seriach roboczych. Czuje dość spore napięcie w dolnym odcinku pleców jak się schylam, ale bez żadnego bólu. Moja masa to 75kg.


@Passer93: xDDDDDDDDDD Nie wiem co ty robisz, ale na pewno nie romanian deadlift.

Ja sobie robie 160x8 i nie czuje nic a nic w pleach.

W zależności od ustawienia nóg - im bardziej proste nogi masz (stiff leg deadlift,