Wpis z mikrobloga

Znów mi się zepsuł #ekspresdokawy Jura. Tym razem biodegradacja uchwytu silnika. Kupiłbym nowy, ale kosztuje 430 zł, a ekspres już ma kilkanaście lat i mi było szkoda ;)
Znalazłem na necie szybki mod do wydrukowania w #druk3d - wydrukowałem z PLA+ (nie chciało mi się grzać pod ABS). Szybka naprawa i kawka znów leci.
#kawa
fotograf_warszawiak - Znów mi się zepsuł #ekspresdokawy Jura. Tym razem biodegradacja...

źródło: comment_1664963416srJFI48eLx2By9X3A9pjw9.jpg

Pobierz
  • 19
@Kulek1981: zaparzacz robiłem 2 miesiące temu, nowe uszczelki, smarowanko, nowy zawór drenażowy. Wymieniłem wtedy też żarna na V3, dlatego szkoda mi go wyrzucić. Ta obudowa silnika się kruszy, pewnie ze starości.

@mc_hammer: grzanie jest ustawione na max 70% bo za szybkie nagrzrwanie mogłoby mieć zły wpływ na stół. Grzałka jest na 230V, grzeje się pewnie ze 3 minuty. Ale ABS warto by było przed drukowaniem jeszcze wysuszyć.
@fotograf_warszawiak: pytałem bo składam sobie 350x350 i czytałem na forach że ludziom po 6 minut zajmuje nagrzanie płyty.
Swoją drogą PLA jest całkiem niezłym materiałem na części mechaniczne które nie mają styku z podwyższona temperaturą - jest stosunkowo sztywne, tutaj powinno działać nieźle.
@mc_hammer: akurat w tym miejscu nie jest bardzo gorąco, poza tym to PLA+ od eSUN, które mechanicznie ponoć jest trochę mocniejsze.

350tka to dużo większe pole do nagrzania. Mam stół aluminiowy grubości 8mm, od tego dostawcy: https://pl.aliexpress.com/item/1005001726411597.html

Mogę sprawdzić ile dokładnie czasu się grzeje, ale przebiega to dość szybko ;) Ja na etapie budowy wprowadziłem dodatkowe zabezpieczenie SSRa w postaci przekaźnika, który odcina mu zasilanie. Tylko podczas druku jest zasilony, a