Wpis z mikrobloga

1. Larys Strong oferujący Alicent sprzątnięcie kolejnych wrogów za pomocą swojej OP armii wisielców, którzy są najlepszymi zabójcami w świecie Pieśni Lodu i Ognia? Spoko, na szczęście odmówiła, bo co by się stało, gdyby przy jego pomocy zabiła wszystkich wrogów? Serial skończyłby się na kolejnym odcinku!

2. Serio? Znowu ciemny ekran? Nie wiem co miało na celu stworzenie takiego zabiegu, ale chyba się nie udało. Czytając opinie, widzę że nie jestem sam w tym odczuciu. Żeby nie można było bez zasłaniania rolet, gaszenia światła i w całkowitych ciemnościach obejrzeć sobie odcinka, bo twórca chciał żebyś go obejrzał w ciemności? Spoko xD.

3. Czy pokazanie Alicent w taki sposób, to kolejny strzał w stopę twórców?
Rhaenyra biedna, skromna, kochająca matka, zrównoważona - musi przychodzić na wezwanie królowej, jest w stolicy na koszt królestwa, kocha swoje dzieci.
Alicent? Zazdrosna, rozemocjonowana, niezrównoważona, mściwa.
Dzieci Rhaenyry - pocieszne, pokorne, dzieci Alicent - rozwydrzone, kapryśne, chamskie.
Czy przedstawienie postaci w taki jednokolorowy jest atrakcyjne dla widza? Myślę, że nie. Uważam, że twórcy chcieli przedstawić walkę o tron w rodzie smoka na podobnych zasadach, które towarzyszyły grze o tron. Większość z bohaterów miała tam grono swoich sympatyków. Natomiast tutaj, nie oszukujmy się, większość kibicuje Rhaenyrii. @pyra_wykop robił ankietę i wyszło 80%-20%.

4. Trochę taka korona królów nam się zrobiła, tylko że ze smokami¯\_(ツ)_/¯

#houseofthedragon #graotron #got #rodsmoka
Castellano - 1. Larys Strong oferujący Alicent sprzątnięcie kolejnych wrogów za pomoc...

źródło: comment_1664927608mxhxwwhP4u0DAodqE1yIPS.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 12
@Castellano no serial jest na podstawie książki.
Alicent też taka była. Gniew i zazdrość rozsadzały jej mózg. Ja wiem, że niektórzy by chcieli, żeby ta historia była mniej jednostronna ale w sumie to się nie da skoro zieloni są zwykłymi uzurpatorami xD to tak jakby wybierać między Starkami a Lannisterami.
Co do dzieci to są zmanipulowane przez dorosłych, mam na myśli dzieci Alicent.
A no i w sumie Aemond zaczął grozić
  • Odpowiedz