Wpis z mikrobloga

Jestem przekonany, że w Rosji decyzja o użyciu taktycznej broni atomowej już zapadła i do początków lata 2023 prawie na pewno nie będzie użyta.
Przedstawione przez USA za kulisami konsekwencje ataku atomowego skutecznie zniechęciły elity Rosji do dalszej eskalacji. Bunt społeczny przeciw mobilizacji grozi rozpadem państwa, natomiast działania wywiadów NATO mogą zablokować procedury użycia.
Nie tym razem.
#ukraina #wojna #atom
  • 32
@Lukaszek555: Wiedzą o nich tylko ruscy bo USA im je przekazali bezpośrednimi kanałami na takową ewentualność i zaraz po tym sporo słów o atomie odszczekali. Nigdy publicznie nie usłyszysz jakie to są konsekwencje, zawsze tak było, to samo ruscy nigdy przez oficjalnych ludzi nie grożą bezpośrednio atomem tylko robią zawoalowane nieokreślone groźby i to najczęściej przez ludzi niższej rangi.
możesz przybliżyć jakie to konsekwencje?


@Lukaszek555: Nawet kutin nie jest tak glupi. Sa karty ktore sa silne w rece ale jak je rzucisz na stol to sytuacja sie zmienia o 180 stopni.

Nie do konca jestem przekonany czy puchatek bylby zadowolony z takiego obrotu sprawy. A duzo kutinowi nie zostalo i ostatnie czego potrzebuje to wkurzonego puchatka (ktory swoja droga juz i tak pewno traci cierpliwosc)

Uzycie tej broni moze poniesc
@Lukaszek555
W przybliżeniu dla elit to koniec zachodnich azyli, koniec bezpiecznych kont w rajach podatkowych (a USA panując nad Swiftem potrafi te konta wytropić), koniec brytyjskich i amerykańskich uniwersytetów dla dzieci. Lista jest długa i wiele zachodnich sankcji, które dziś wydają się nam być łagodne czekają na swoje miejsce na drabinie eskalacji.
@gorzki99: Chiny są o tyle w niewygodnej pozycji bo w 2013 zobowiązali się wziąć Ukrainę pod ich atomowy parasol ochronny XD i teoretycznie muszą odpowiedzieć w razie ataku atomem albo zrobią z siebie debili co nie dotrzymują umów. Sporo można o tym poczytać na chińskich blogach propagandowych.
@error101: Czekaj czekaj. Jesli mowisz o tym ze UA pozbyla sie broni jadrowej w zamian za ochrone to tam nie ma nic ze ktos cos musi :) Tak to sprytnie jest napisane :)

Bardziej tu chodzi o to ze jawne popieranie kogos kto uzyl nuka na calym swiecie bedzie nie za dobrze traktowane. A chiny mimo wszystko potrzebuja rynkow zbytu. Sama rosja im nie wystarczy.

To jest za gruby kaliber zeby
@Lukaszek555: Zadne z tyh wyjsc nie wchodzi w gre.
Wszystko zalezy od tego ja sobie beda poczynac ukraincy. Jak beda mieli szybkie postepy to jet ich jedyna szansa. Jak nie beda mieli postepow to kutin pojdzie w wymeczenie i przeciaganie jaknajdluzej.

Najtrudniej bedzie go wywalic jednak z krymu. Za duzo zaniedban zostalo zrobionych w tym temacie przez lata.
@gorzki99: nie wykluczaj niczego, bo niczego nie mozesz byc pewnym, a tym bardziej, kiedy chodzi o Putina. on juz pokazywal, ze robi ruchy, ktorych sie nikt nie spodziewa, to jest aktualnie dyktator i nikt nie wie co siedzi w jego glowie. nie wiem jak mozna tak #!$%@?
Jesli mowisz o tym ze UA pozbyla sie broni jadrowej w zamian za ochrone to tam nie ma nic ze ktos cos musi :) Tak to sprytnie jest napisane :)


@gorzki99: rozmawiacie o dwóch różnych dokumentach. Memorandum Budapesztańskie nie ma żadnych gwarancji, ale umowa ukraińsko-chińska takowe posiada. Wprawdzie wtedy na Ukrainie była prorosyjska władza, ale Chiny po jej zmianie nie wypowiedziały tej umowy.
Qu wspomniał o traktacie o przyjaźni i współpracy ChRL-Ukraina z 2013 roku, który przekazuje chińskie wsparcie dla "suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Ukrainy." Qu sugeruje, że w tym kontekście Chiny nie mogłyby ewentualnie uznać czterech zaanektowanych terytoriów za część Rosji; a Pekinng byłby również zobowiązany do wsparcia Ukrainy w przypadku, gdyby została ona zaatakowana przez rosyjską broń jądrową.

@gorzki99: Ja o tym mówię
rozmawiacie o dwóch różnych dokumentach. Memorandum Budapesztańskie nie ma żadnych gwarancji, ale umowa Ukraińsko-Chińska takowe posiada.


@Nieszkodnik: A no chyba ze tak. Tak wiec widzimy ze kolejny argument za tym ze ciezko bedzie o nuka :P

nie wykluczaj niczego, bo niczego nie mozesz byc pewnym


@j0shva: Oczywiscie ze nie. W sumie to jak beda chcieli to w 2 (albo to bylo 3?) dni w warszawie beda.
NIe miras. Kutin zostalby
Ja o tym mówię


@error101: Ta juz to miras wyjasnil ale pisalem komentarz jak napisales wyjasnienie.
Tak wiec widzimy ze mamy kolejny element ukladanki gdzie nie do konca by sie kutinowi oplacilo.

Inna sprawa jest tak ze ja by tak nie do konca wierzyl w takie traktaty. "Wsparcie" mozna rozumiec roznie - kojarzysz mema mleczki z wyrazami oburzenia? No wlasnie.
jeszcze bardziej #!$%@? bedzie mial putek, gierasimow i szojgu jak sie wycofaja i przegraja z Ukraina, ktora mieli podbic w 3 dni:)


@j0shva: Nie. o jak sie wycofaja to swiat dalej bedize z nimi rozmawial. Po bombce juz tak nie do konca.