Wpis z mikrobloga

Witajcie entuzjaści yerba mate. W ramach swojej inżynierki tworzę system rekomendacji yerba mate. Na podstawie ocen użytkownika, aplikacja którą robię rekomenduje yerby, których użytkownik jeszcze nie oceniał, a które mogą się mu spodobać.

Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdybyście weszli na stronę yerbamator.pl i ocenili yerby, które piliście. Dzięki temu ja będę miał dane niezbędne do dalszej pracy nad aplikacją i inżynierką, a wam może spodoba się sama aplikacja i rekomendowane mate ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
Pobierz yerbamator - Witajcie entuzjaści yerba mate. W ramach swojej inżynierki tworzę system...
źródło: comment_1664904889sUM6VXWM3hxeD3Q3pUlljV.jpg
  • 3
@yerbamator: ciekawe
ale to jest na zasadzie wybierania cech z yerb które wysoko oceniłem i podrzucanie mi takich które mają najwięcej wspólnych tagów/cech czy jakaś sieć neuronowa pod spodem jest karmiona tymi danymi i ona wybiera co mi powinno pasować?
@l_Grela_l: Na razie ze względu na bardzo mały zasób danych (oceny tylko ode mnie i kilku moich znajomych) używam techniki content based filtering. Każda yerba opisana jest X ilością cech, które składają się na model yerba mate. Ocena użytkownika skaluje ten model (np. ocena 6 nieco pozytywnie, a 1 to skrajnie negatywnie) i ze wszystkich takich ocen danego użytkownika tworzony jest jego model użytkownika. Na koniec mnożę tylko model użytkownika z