Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam,
Mam pytanie dotyczące długości stosowania płynu do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną. Głównie chodzi o zbilansowanie mikroflory jamy ustnej w skutek jej zaburzenia. W sumie nie wiem, dlaczego tak wyszło, ale dot. to utrzymania świeżości oddechu, z którym poprzez zaburzenia równowagi flory bakteryjnej w jamie ustnej mam problemy.
Dotychczas stosowałem „zwyczajne” płyny, ze średnim skutkiem powodzenia. Jestem też świeżo po ekstrakcji zęba, po którym rana się paprze, więc tym bardziej chciałbym wypróbować płyn tego typu.
P.S. wszystkie zęby mam zdrowe, ale ślina na języku ma bardzo dziwny zapach. Czytałem, że taki płyn do 12h redukuje namnażanie się bakterii w ślinie i na języku. Czy ktoś z Was używał takiego płynu. Jakie opinie?
Czy zaleca się dodatkowe dawkowanie Lizozymu i Laktoferyny jako środki bakteriobójcze, grzybobójcze itp. Analizy składu śliny nie robiłem, więc nie wiem, czy mam niedobory tych „składników”.

#stomatologia, #medycyna #zdrowie, #higiena (dla zasięgu): #dieta, #uroda,

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633bd639d4f60b882a7ed0d7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 1