Wpis z mikrobloga

Podsumowanie ankiet o bycie agentem obcego państwa w Polsce: Dla 19 osób, bycie agentem Rosji to coś dobrego, dla 111 osób coś złego.
Dla 32 osób, bycie agentem Niemiec to coś dobrego, dla 77 osób coś złego.
Dla 61 osób, bycie agentem Stanów Zjednoczonych to coś dobrego, dla 62 osób coś złego.

Ostatecznie ankietowani wybrali, że bycie agentem obcego państwa w Polce jest złe, niezależnie od tego które to państwo.

Luźne wnioski:
Ale widać rozkład "sympatii", gdzie ludzie są gotowi poprzeć osobę działającą na szkodę Państwa Polskiego, jeśli jest z kraju z dobrym wizerunkiem. Ludzie są gotowi poświęcić się, uznać że interes państwa jest warty poświęcenia, ze względu, przypuszczalnie, tylko na sympatie do danego kraju.
#polska #neuropa #4konserwy #rosja #niemcy #usa #wojna #ukraina #ankieta #polityka #geopolityka
  • 13
takiego agenta niemieckiego albo amerykańskiego to bym w domu ugościł.


@Trixie: Właśnie zorientowałem się, że odpowiadać mogli również sami agencie USA i Niemiec. xD
Więc jest to ankieta pokazująca wpływy agentów w sposób ogólny.
@milymirek: Pytanie było fundamentalnie źle zadane, więc nie odpowiedziałem. Bo jeśli jesteś amerykańskim agentem i na terenie polski mordujesz KGBowców, to to jest dobre. Jeśli jesteś Niemieckim agenetem i szkodzisz Polsce, to to jest złe.

gdzie ludzie są gotowi poprzeć osobę działającą na szkodę Państwa Polskiego

Nigdzie nie pisałeś o działaniu na szkodę Państwa Polskiego. Pisałeś o byciu agentem działającym w Polsce.
@kurczok: No tak, tak wyszło.
Założenie miałem, że ludzie odpowiedzą tak jak odpowiedzą, a nie myślą że jak ktoś jest agentem to istotna jest tylko ta część ich działalności, gdzie jest interes tego państwa vs interes Polski. Czyli tylko jak jest szkoda dla Państwa Polskiego.
Jak bym zadał czy chcesz szkody, to by było wręcz komiczne, i bym nie uzyskał tego czego chcę, czyli czy ludzie patrzą przytomnie na takie sprawy.