Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś wie gdzie kupię oryginalny filtr oleju do Hyundaia i30n 8DCT 2022? W ASO za wymianę chcą 800 zł, więc wolę sobie sam wymienić, ale znalazłem tylko zamienniki, a nie chce mieć problemów z gwarancją. Chyba, że można włożyć zamiennik? Gościu przy odbiorze samochodu powiedział, że mogę olej wymienić gdzieś indziej niż w ASO, ale nie wspomniał, czy ma być oryginalny filtr.


#czescisamochodowe #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #hyundai
  • 19
@MercedesBenizPolska: No #!$%@? nie wiem. Jak on pisze że filtra nie umie znaleźć. Do każdego auta idziesz i kupujesz, multum firm. Mann, Bosch, Filtron itp.
Bo jeśli to cena za komplet filtrów z olejem to spoko.

A tak w ogóle to stykło Cię na nowego i30n(to ta sportowa wersja?) a nie styknie Cię na serwis?
Jak on pisze że filtra nie umie znaleźć. Do każdego auta idziesz i kupujesz, multum firm. Mann, Bosch, Filtron itp.


@Qql3l3: On chce oryginał bo zmienia sporo przed tym co producent przewiduje i żeby w razie awarii się nie czepiali że filtr nieoryginalny.
@giebeka: jak nie chcesz mieć problemów z gwarancją to właśnie olej i filtr wymieniaj w ASO a resztę już byle gdzie bo o to czepiać się nie będą,
klocki czy tarcze to Ci się nie popsują wiec z gwarancji nie będziesz korzystał = wymieniaj na co chcesz,

ale jak coś się spartoli w silniku to raz, że naprawa kosztuje miliony to właśnie będą szukali czego się przyczepić i pierwsze co to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qql3l3: Pytałem o wymianę oleju, krzyknęli 800. Co ciekawe tyle też będzie kosztować serwis po roku (lub 10k). Jeśli są tam inne filtry to w moim wypadku jest to zupełnie nie potrzebne, bo auto odebrałem tydzień temu i już mam prawie 2k km, a mniej więcej wtedy wypadałoby wymienić olej po dotarciu silnika.

A co do tego, że stać mnie na takie auto to może właśnie dlatego, że oszczędzam na takich
@giebeka: no to jak chodzi o te 2 tys. km i "po dotarciu silnika" no to nie jest to przecież wymagane przez ASO do utrzymania gwarancji więc wymieniaj gdzie chcesz, byle właśnie filtr oleju był oryginalny i się nie przyznawaj, że wymieniłeś, aby z zewnątrz wyglądało, że nic nie było dotykane i wszystko robione wg instrukcji
@giebeka: może ASO Twoje próbuje zrobić hajs. ja po dotarciu swojego wymieniałem w ASO olej i filtr i wymianę opon zrobiłem. za całość 600zl (w marcu). Sama wymiana opon to było jakieś 200zl. więc gdzieś 400 za olej i filtr. no ale nie próbowali mi wcisnąć nic poza tym o co prosiłem. może faktycznie u ciebie Janusze i chcą skroić hajsu.
nie masz innrgo ASO w okolicy? jakie miasto?