Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wzięlibyście teraz kredyt na ok. 300k zł z zarobkami 7-8k zł? Mieszkanie za ok. 500k zł na rynku wtórnym. Na wkład własny chciałbym przeznaczyć maksymalnie 200k. Jestem sam i obecnie mieszkam z rodzicami.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633abb523be37f3fb6e92a76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wzięlibyście teraz kredyt na ok. 30...

źródło: comment_1664808223reuXP68C8VLst5CRZ77xKk.jpg

Pobierz
  • 15
mmatheoo: A nie prosciej poprosic rodzicow o kase?

ja dostalem 400k na mieszkanie i problem z glowy
---

Zaakceptował: karmelkowa

@AnonimoweMirkoWyznania: Idąc tym tropem, to jeszcze prościej zapłacić swoją gotówką-nikogo o nic nie musisz prosić
@AnonimoweMirkoWyznania:
+ Wkład własny powyżej 20%
- Rata równa ok. 2500 zł, czyli 32-35% przychodu... Lepiej byłoby by kredyt nie przekraczał 30% dochodów, ale jeśli masz perspektywę na wzrost zarobków / będziesz nadpłacał by zejść z ratą odpowiednio nisko to OK.
+ Kwota kredytu nie przekracza 5-krotności rocznych dochodów, czyli super.
- w przyszłym roku koszt utrzymania własnego mieszkania będzie bardzo wysoki: może przekroczyć 20 zł/m2, warto więc uwzględnić wysoki koszt
@AnonimoweMirkoWyznania Zawsze to jest indywidualnie. Będzie to Cię kosztować pewne wyrzeczenia i pytanie czy jest to dla Ciebie opłacalne. Generalnie po zimie dowiemy się jak bardzo to co się dzieje na świecie będzie nas boleć i wtedy łatwiej będzie się przygotować. Jeżeli jesteś w stanie odmówić sobie pewnych rzeczy jak przyjdą większe koszta utrzymania na rzecz mieszkania ok. Co do cen to zawsze będą głosy że będzie taniej a potem tak nie
Wzięlibyście teraz kredyt na ok. 300k zł z zarobkami 7-8k zł? Mieszkanie za ok. 500k zł na rynku wtórnym. Na wkład własny chciałbym przeznaczyć maksymalnie 200k. Jestem sam i obecnie mieszkam z rodzicami.


@AnonimoweMirkoWyznania: z różową bym brał taki kredyt, sam raczej nie, ale też pytanie ile lat masz
Słuchając narracji wykopków, nigdy nie ma dobrego okresu na wzięcie kredytu. Mi właśnie minęło równe dwa lata od wzięcia hipoteki - zapytałem się o radę na wykopie? Co usłyszałem? „Niee, tylko nie teraz poczekaj”. Obecnie mieszkanie jest warte z 20-25% więcej niż z daty zakupu.

Mieszkać gdzieś trzeba, jeżeli na rynku pojawia sue tańsze kredyty to można refinansować ale według mojego chłopskiego rozumu nieprędko możemy spodziewać się obniżek patrząc na globalna sytuacje,
@inko-gnito

@AnonimoweMirkoWyznania: nie. To nie jest dobry czas na takie zadłużanie się.


Za ile będzie dobry?
5, 10 lat?
Chłop ma do 40 mieszkać z rodzicami? Przecież to mentalna śmierć...

No chyba, że za 1 - 2 lata będzie lepsza sytuacja. Ale w takim wypadku może brać kredyt teraz, żyć na swoim i jakoś te ratę przebiedować. Trochę już odłożył, poradzi sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)