Wpis z mikrobloga

#keto
Wczoraj pomyliłam sprite zero ze zwykłym (a kiedyś jeden Mireczek ostrzegał ()) i na wieczór wypiłam z pół litra nim się skapnęłam. Nie mierzyłam już wtedy ketonow bo uznałam że bez sensu marnować pasek. Lecz dziś po kawce z Śmietaną ketony 1.2, glukoza ok 80. Czy to możliwe żeby do keto wrócić na drugi dzień? Tyle czytałam że po wybiciu z 3 dni się wraca
  • 15
@MechanicznaPitaja: po pół roku zacząłem jeść węgle (czipsy, bułki), ale na zasadzie lowcarb (prócz dwóch wyjątków gdy sobie pozwoliłem). nie oglądałem się w lustrze spodziewając się ponownego zalania.
dziś patrzę - zyciowa f.
nie sprawdzam ketonów bo keto czuję od razu. śpię bez problemów, mam stabilny dobry humor = jestem w keto. przez cały czas jestem w keto mimo żarcia do 150g węgli.
@MechanicznaPitaja: 0.4 to wsm jeszcze nie jest bycie wyrzuconym z keto. Do tego tolerka na węgle bez wychodzenia z keto może się wahać w czasie, najwidoczniej 50 to nie jest dla Ciebie rzeczywista granica. Nawet jeśli to 5-6 tydzień dopiero, to jeśli wcześniej nie byłaś na jakimś bardzo high carb to może już masz tolerkę na węgle jako tako.
@Disscord93: Możesz wrzucić link do badania, a nie luźnego artykułu? Bo zmieniając dietę z wysoko - węglowej na relatywnie wysoko-tłuszczową (dokładniej u mnie było #lchf o składzie 55T 23W 20B) zmieniłem znacząco lipidogram - ale nie na gorszy, a na dużo lepszy.