Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: co? Ściągasz przycisk, ewentualnie jakiś element, który blokuje wyjęcie zaworu spłukującego (wszystko będzie dokładnie rozrysowane w instrukcji) i czyscisz uszczelkę i/lub odwracasz ja na drugą stronę. Jeżeli winny jest przepuszczający zawór napełniający, to go wymieniasz na nowy.
Kurde, żeby uszczelkę wymienić to tyle zachodu.


@staryhaliny: ile? Jednym ruchem zdejmujesz panel przycisku, drugim wyczepiasz i wyciągasz całą kolumnę zaworu spustowego i możesz wymieniać co tylko chcesz. Jeśli wiesz, za co ciągnąć, cała operacja zajmuje może ze 30 sekund, jeśli nie wiesz - ciutkę dłużej, ale też nie jest to wielkie wyzwanie.

Kto to wymyślił, panie?


@staryhaliny: ktoś, kto to wymyślił, był bardzo łebskim gościem i naprawdę dobry kawał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: pojedź do casto/ leroya znajdź swój model stelaża, poproś sprzedawcę żeby ci pokazał jak wygląda serwisowanie stelaża, zrób sobie fotki/ spróbuj sam na kiblu z ekspozycji/ one i tak idą później do śmieci.
@staryhaliny: o wadach takich zestawów (naczelny argument: bo jak się coś zepsuje, to trzeba rozkuwać ścianę potem) piszą zwykle ludzie nie mający o nich pojęcia, ewentualnie ofiary (własnego bądź cudzego) partactwa przy składaniu tego do kupy. Nawet tu na wykopie kiedyś ktoś pytał o to, jak naprawić Geberita, którego wcześniej ileś razy naprawiał już jego ojciec, za każdym razem metodą rozpieprzania zabudowy i wprowadzania kolejnych przeróbek i udoskonaleń.

W sumie jedyna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: @mkorsov: @wszystko_wiem: @TomAtari:

Walczę ;)

Pytanko jest o ten zawór zasilający zaznaczony strzalką. Jest na max odkręcony i nie mogę go przekręcić w prawo, żeby zamknąć dopływ.

Strzelam, że będę musiał go wymienić przy zamkniętej wodzie w cały mieszkaniu. I teraz pytanie czy wystarczy wykręcić tę wystającą część? Bo jak widać reszta zaworu znajduje się za tym białym plastikiem stanowiącym zbiornik na wodę.
staryhaliny - @JarekP: @mkorsov: @wszystkowiem: @TomAtari: 

Walczę ;)

Pytanko jest ...

źródło: comment_1664730239GgXPLbPkdhk0GrTVs7acpX.jpg

Pobierz
@staryhaliny: nie wiadomo z czego masz instalację wodną i jak zamocowany jest jej ostatni element przed zaworem. Możesz na próbę zakręcić wodę, spuścić gdzieś ciśnienie, odkręcić wężyk z zaworu i próbować go odkręcać jednocześnie obserwując co się dzieje za zaworem. Jak idzie ze wszystkim, do czego jest wkrecony, to zostaw go w spokoju.
Ja bym próbował go rozruszać. Najpierw jakimś kluczem minimalnie go ruszyć, a potem ręcznie dokręcać tam i z
Jest na max odkręcony i nie mogę go przekręcić w prawo, żeby zamknąć dopływ.


@staryhaliny: zakręć na wszelki wypadek wodę i spróbuj rozruszać, one bywa, że się zakamieniają i nie chcą się ruszyć, ale to kwestia odrobiny perswazji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszystko_wiem: zawór się rozruszał, ale żeby zamknąć go to musialem pomóc sobie kombinerkami - słabo trzyma #!$%@?

@Jarek_P: dziura pusta niczym grób pański trzeciego dnia. Wyjąłem wszystko i przeciąłem sobie rękę tylko w dwóch miejscach. Ciasno jak w Biedrze na promocji karpia.

Jutro muszę zakupić ocet, wypłukać wszystko, złożyć i zobaczyć czy działa. Jak nie to patrzyłem już że ten zawor zamykający z plastikowym pływakiem kosztuje 112 zł.
staryhaliny - @wszystkowiem: zawór się rozruszał, ale żeby zamknąć go to musialem pom...

źródło: comment_1664738819OXUO1qf4jS3JA6oyx4R1KA.jpg

Pobierz