Wpis z mikrobloga

@Drason: "Panie Andrzeju, bo ten coś źle poklikałem w Excelu i wychodzi, że no ten... będzie trzeba trochę improwizować".

Może Netflix go nakręcił xD


@geuze: może w następnych odcinkach jakoś to wyjaśnia bo niby w tym mówili, że to przez to.że skacza o dekadę w przyszłość, zamieniając aktorów na Alicent i Rhaenyrę w miarę postępu serialu w kierunku Tańca Smoków. Dzieci się starzeją, król słabnie, a pęknięcia w królestwie pogłębiają się ale to jednak dośc słabe wyjaśnienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drason: tutaj jest dużo gwałtów na logice. Król już praktycznie umierał, a tutaj nagle stracił kawałek ręki i jest spoko, troszkę słaby, ale w sumie to nie ma na co narzekać.

Księżniczka urodziła dwóch bękartów i wszystko super, dopóki nie doszło do jakiejś bójki na placu, nooooo, to teraz już przegięcie!

Wszyscy wychowują się razem jak w jakiejś dysfunkcyjnej rodzinie.

A motyw z tym niedoszłym samobójstwem to już w ogóle X
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drason: samą zmianę aktorów jakoś bym przełknął, gdyby ten odcinek nie był po prostu ultra słaby. A braciszek króla prowadzący sielankowe życie to też komedia, nagle wszystko bez żadnego ale i wyjaśnienia odpuścił i zaczął prowadzić przykładne życie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drason: no nijak to mi się nie klei, w zasadzie wszystko co się wydarzyło w pierwszych czterech odcinkach można wyrzucić do kosza, bo już nic nie ma znaczenia, nie kupuję tego w ogóle ¯\_(ツ)_/¯ Jakby zaczęli os piątego odcinka drugi serial pisać,.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drason: ja wolę pierścienie. Nie jest może wybitny, ale przyjemniej mi się ogląda.
Szczególnie, że nie jestem fanem Tolkiena, książki czytałem kilkanaście lat temu (a Simarillionu wcale), więc mam w nosie poprawność świata w porównaniu z książką xD Fabuła też mogłaby się bardziej zagęszczać, ale jednak z tych dwóch chętniej usiądę do następnego odcinka pierścieni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: ja właśnie skończyłam czytać 1 część książki i tam faktycznie nie mają materiału źródłowego. Chcą zarysować bohaterów przed główną akcją. A ten odcinek to jest w książce może jedna strona, gdzie nawet nie ma akcji na dziedzińcu tylko jest wspomniane, że chłopcy Rhaenyry i królowej ćwiczyli razem na dziedzińcu.
Mogliby w sumie zamiast pierwszych 6 odcinków dać narratora który czyta co się wydarzyło - ale wtedy zamotanie byłoby jeszcze większe
@Ishvarta: no ja nie czytałem książki - próbowałem czytać Grę o Tron i totalnie mi nie podchodzi sposób, w który pisze Martin. Nie przepadam za amerykańskimi pisarzami fantasy.

Moim zdaniem jest słabo. Król już prawie umierał w czwartym odcinku, a dziesięć lat później obcięli mu kawałek ręki i w sumie tyle - nie wiadomo co mu było, czy go wyleczyli, czy dalej choruje? No tyle, że słabo się czuje. Daemon stał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: mniej więcej w taki sposób jak opisałeś było to opisane. A nawet w mniejszej ilości szczegółów. Bo Ogień i Krew to tak jakby streszczenie dziejów rodów Targaryenów. Minęło 10 lat i właśnie Daemon sie ustatkował, Rhaenyra zbrzydła i obie królowe przy królu zachowywały się poprawnie a prywatnie wiadomo. A król mimo słabości właśnie po amputacji palców żył nadal kilkanaście lat ¯\_(ツ)_/¯ takie streszczenie wydarzeń po prostu. Nie wiem w sumie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ishvarta: no ja nie oceniam tego przez pryzmat książki, bo nie czytałem. Po prostu strasznie słabe to jest fabularnie bo przez cztery odcinki mnóstwo się dzieje, wprowadza się i przedstawia bohaterów, a później 10 lat jebnęli bez żadnych wyjaśnień xD
@geuze Do 5 odcinka to Ród Smoka mi się przyjemnie oglądało. 6 odcinek to ledwo dokończyłem, #!$%@? tych dzieciorów i tylko o nich.
Natomiast Pierścienie Władzy coraz lepiej się ogląda jak wjechały Urki i ten wybuch, aż nie mogę się doczekać następnych odcinków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal0110: dokładnie tak, z tymi dzieciakami to w ogóle X kurła D A na Pierścienie Władzy czekam, bo tam się grubo dzieje i jestem naprawdę ciekawy.

Jeszcze ten motyw ze świnią czy waleniem konia tak idiotyczne że głowa boli.