Wpis z mikrobloga

Pytanie do miłośników #grybezpradu, którzy wkładają karty w koszulki (protektory) - jakiej marki używacie i jakie macie z nimi oświadczenia? Ja do tej pory używałem:
- Mayday - cienkie, śliskie, nieprzyjemne, luźne, wiotkie, ale tanie,
- FFG - top of the top - sztywne, solidne, ale cholernie drogie (zdarzało mi się za koszulki płacić tyle co za grę),
- Arcane tinmen - w miarę solidne, cena zrównoważona, ale mam z nimi taki problem, że czasem karty się sklejają ze sobą.
- Sloyca - póki co kupiłem jedno opakowanie (zwykłych, nie premium) i jestem mile zaskoczony.

Chciałbym poznać wasze opinie zwłaszcza o tych ostatnich.
Uwaga, nie chciałbym żeby to była dyskusja o sensie używania koszulek, albo o tym, że jestem brudasem, który nie myje rąk!
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goodOldSaracen: zazwyczaj kupuje sloyce bo dobre i tanie. Jeszcze mam Paladiny nietypowego rozmiaru(dedykowane dosłownie jednej planszowce) I też są w sumie spoko.

Polecam sprawdzić matowe koszulki, ostatnio właśnie zakupiłem(nie pamiętam czyje) i jestem bardzo zadowolony jak wyglądają.
@goodOldSaracen: jak nie zależy mi na tyle koszulek, to matowe Dragon Shieldy. Exoshieldy od Gamegenica też są ok, ale są tylko czarne i po 40 koszulek w paczce
Jeśli chcę widzieć tył koszulek - rebelowe Premium.
Zwykłe rebelowe za szybko się sklejają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goodOldSaracen: ja przez długi czas kupowałem Arcane Tinmen ale w pewnym momencie stwierdziłem, że mogę płacić kilka złotych mniej za podobną jakość Rebela (na którym kiedyś się mocno przejechałem, ale od tego czasu podobno zmienili dostawcę). Obie te marki mogę w równym stopniu polecić. Jeśli chodzi o mniej standardowe rozmiary, to suplementuję się koszulkami Mayday lub Paladin i również nie mam większych zastrzeżeń.

Fakt - teraz jak o tym myślę, to
Ja używam sloyca zwykle i nia mam żadnych zarzutów. Miałem też trochę z rebela zwykłych ale były dla mnie za cienkie. Rebel premium z kolei były za grube. A sloyca zwykła jest dla mnie w sam raz no i cenowo dobrze wychodzi. Innych nie używałem.
@goodOldSaracen: ja ogólnie nie przepadałem za koszulkami, wszystkimi standardowymi, okropnie mi się to trzymało.
Ale kupiłem jakiś czas temu giere z koszulkami premium i jest dużo lepiej, bo wrażenia z trzymania i grania są zbliżone do kart bez koszulek, chodzi o sztywność, tak dobrze mi się trzyma że sam zacząłem kupować koszulki Rebel Premium do pozostałych gier.
To tak jak z gumkami ale odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°