Wpis z mikrobloga

Czeka mnie podróż 800km do Niemiec i czy wszystkie drogi u nich są darmowe czy coś się zmieniło w tej kwestii? Obowiązkowe wyposażenie auta to trójkąt i apteczka? Posiadając polskie OC muszę wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie? Znacie jakieś tanie assistance do wykupienia?
#pytanie #niemcy #autostrady
  • 20
@Lilac: autobany darmowe. Oficjalnie nie ma limitu predkosci ale jak widzisz znak z limitem to sie go raczej trzymaj. Lubia czasem za takim znakiem ustawic fotoradar. Nie siedz na dupie drugiemu bo sa na to wyczuleni.

Jak juz zjedziesz na landowe to sluchaj kolalnego radia. Czesto po wiadomosciach podaja gdzie aktualnie "strzelaja fotki" (maja taka technike ze potrafia strzelac z zaparkowanego przy drodze auta)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lilac: nie masz większych problemów? Ja mam nawigacje działającą online i też mi pokazuje fotoradary i co z tego? To jest martwy przepis bo jak ci niby udowodnią że z tego korzystasz?
@Lilac: Nie wiem.
Ewentualnie wylacz to w miejscu pierwszej kontroli granicznej. Na A4 bedzie to za pierwszym tunelem, a na A12 na zwezce od razu za granica.
est aplikacja, taki niemiecki janosik


@woda_saguaro: duzo po niemcowni jezdze (praca-delegacje) z roznymi kierowcami. Zaden nigdy nie uzywal zadnej aplikacji. Tam sie spokojnie da jezdzic zgodnie z przepisami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: teoretycznie tak, ja tam jednak wolę na zweżkach jechać normalnie niż zwalniać co chwilę. Tym bardziej w nocy na tych autostradach na których zwężki są długie na kilka kilometrów i jedna za drugą. Nie mam czasu żeby się wlec 80 bez potrzeby.
Na landówkach też w nocy nie ma zbytniego sensu żeby się stosować do wszystkich ograniczeń. A fotoradar postawiony po niemiecku, w krzakach i pomalowany na zielono jest mocno
@woda_saguaro: Niby tak.
Ale nie do konca :P

Czesto maja ograniczenia w godzinach nocnych jak jedziez przez jakies wioski. Chodzi o halas. Ty sie nie chcesz wlec a ja mialem kiedys kwatere na delegacji w poznaniu przy wylotowce. Oni tez sie nie chcieli wlec - a ja chcialem spac.

Ale ostatnio sie spotkalem (wczesniej nie widzialem) w miescie ograniczenia z tabliczka "dla czystosci powietrza". No to mnie rozwalilo na lopatki :P