Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taką dobrą kumpelkę lesbijkę (tru lesbijka, bo znam ją od wielu lat i nie raz widziałem dowody). Tak sobie wykliniliśmy ostatnio, a może by tak się hajtnąć i wziąć kredyt? Kalkulacja raczej chłodna i bez czarowania się, że kupujemy dom na pokolenia, a raczej chodzi o przechytrzenie rynku. Obecnie kawalerki w stolicy chodzą po minimum 3k/m2 natomiast fajne duże mieszkania wielkości 3-4 takich kawalerek to 5-6k/m2 gdzie rata kredytu, nawet teraz po tych jebitnych podwyżkach stóp na takie mieszkanko to 4-5k miesięcznie. Mamy kapitał, mamy potrzebę mieszkania w dużym mieście, dogadujemy się. Czemu nie wziąć ślubu i hipoteki na mieszkanie wspólnie? Intercyza to opcja domyślna, więc tu żaden problem. Póki co zaufanie do siebie na tyle duże, że każde wie, że dzielimy się tym pół na pół i w razie wyjścia z inwestycji ponosimy takie same koszty. Nawet myślę że to lepsza opcja niż branie pól na pół kredytu z prawdziwa żoną, bo tam wchodzą jakieś emocje, uczucia, #!$%@? i w przypadku kryzysu źle to działa. W tym wypadku jakby dzielimy się pół na pół i zamiast kupować dwie kawalerki po 400k kupujemy jedno, wielkie mieszkanie 80-90m2 za 800k na spółę. Każde z nas ma tam nawet kilka pokoi i ewentualne częsci wspólne, które nam i tak nie przeszkadzają, bo się lubimy i nie jesteśmy o siebie zazdrośni, bo mamy różne orientacje seksualne. A metr jest metr więc w razie czego w przyszłości na mniejszy metraż raczej nie spadniemy. Teraz jest tylko taki głupi trend, że m2 w kawalerce potrafi kosztować 15k/m2 a w mieszkaniu 80m2 ten sam metr kosztuje 9k/m2

#nieruchomosci #pytanie #patodeweloperka #inwestycje #lgbt
  • 15
@LMLOGID: Jak odpalisz excela to jednak bardziej się opłaca duże na dwóch niż klitka na człowieka. I to tak z 30% różnicy jest na rynku obecnie. Do tego jako że od samego początku nie dajesz pełnego zaufania partnerce i ona nie robi z tego problemu majatek masz zabezpieczony na cacy. Nie wiem więc jakie miałyby być tego wady. Serio.

Więsze ryzyko ponosisz birąc kredyt z laską, która "kochasz" i która na
@enten: Roztropność, rozwaga, odpowiedzialność, racjonalność, dojrzałość, kalkulowanie etc. A tak z prywaty dodam, że już w pierwszym zdaniu są słowa klucze - kumpela, lesbijka, dowody na jej bycie lesbijką - które już na starcie dowodzą, że nie jesteś zbyt poważną osobą. Ale kiedyś na pewno będziesz, może po tym jak się #!$%@? w kredyt hipoteczny z kumpelą, którą znasz przy piwku od paru lat i jest lesbijką i widziałeś to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Obecnie kawalerki w stolicy chodzą po minimum 3k/m2 natomiast fajne duże mieszkania wielkości 3-4 takich kawalerek to 5-6k/m2

@enten: chyba nie kosztuje to 3k/m2 - naucz się najpierw jednostki dobierać