Wpis z mikrobloga

Hej jeździ ktoś z was może w Holandii jako taxi lub uber/bolt?
Bo myślałem o tym jako że mam własny samochód i mogę mieć lokum (rotterdam).
Miałbym parę pytań z tym związanym.
#holandia
  • 9
@Tymariel a trzeba mieć działalność/meldundek? Bo dopiero zaczynam o tym czytać.
Zostaję tutaj raczej minimum 2 lata więc jako normalne taxi też mi pasuje tylko jestem ciekawy jak to wygląda dla osób z poza granicy.
@Vasterek4: Musisz założyć jednoosobowa działalność, a bez meldunku nie będziesz mógł sam się rozliczać z urzędem z podatku i tylko księgowy zostaje a to kolejny wysoki koszt, bo wtedy musisz mieć księgowego z uprawnieniami
@Tymariel może być polskie jdg czy tylko holenderskie?
Meldundek jest do ogarnięcia, mam tu siostrę co żyje 10 lat tylko nie bardzo chcę jej dupę zawracać.
Dlatego chciałem info bezposrednio od kogos kto tak robi i ile wychodzi i czy to oplacalne.
Mialem miec nocki po 20-26 euro teraz przez agencje pracy ale mnie wystawili ze jednak nie ma miejsc dzien przed rozpoczeciem i na szybko cos ogarnalem za 13 euro ale
@Tymariel dlatego robię rozeznanie. No i pytanie czy poniżej minimalnej ale bezpośrednio rozliczając się z państwem czy wyjdziesz lepiej niż przy 15 euro przez agencje? Bo ja robiłem przez agencję, miałem lepsze i gorsze roboty. Teraz nie chwytam się poniżej 13, a miałem też takie po 18. Tylko wtedy byłem na chwilę a teraz planuję na minimum 2 lata stąd jednak zmieniło mi się trochę podejście. Bo zasiedzieć się jest łatwo (