Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

Znudził mi się .Net.

Jaki mniej drewniany język będzie dobry do pisania gównoaplikacji na Windowsy w korpo do przerzucania danych z Excela do MSSQL i z powrotem?

#programowanie
  • 10
@VDrakkainen: @kobrys13: @Ikabod: Visual Basic w nowszych wersjach Offica nie będzie wspierany i jest mega ograniczony. Opieranie aplikacji o Excela mija się z celem, bo jest zbyt ociężały. Zwłaszcza, że często pobieram dane z kilkunastu, a czasami kilkudziesięciu arkuszy. Excel jest tylko zbiorem danych, nie raz są to pliki do csv lub xml - jako to w korpo. Dochodzi do tego zapisywanie do PDFa, szyfrowanie, zapisywanie do ZIPa itp.
@nierusz: Ogólnie to żartowałem i kolega od c++ też żartował - to nie jest prawidłowy kierunek. Zakładam że większość języków ma jakieś tam biblioteki od excela. Więc jak nie c# to pewnie python ci zostaje. Wyklikanie interfejsu użytkownika będzie banalne - mniej boilerplate niż w .net.
@VDrakkainen: Lecę już z tutorialami PyQt Nawet nie muszę edytora zmieniać. Z C++ pożegnałem się ponad 15 lat temu :D właśnie na rzecz .NET. Myślałem, że coś przez ten czas się poprawiło, ale widać naiwny byłem.

Ostatnie pytanie:
Lepszy jest Visual Studio 2022 czy Visual Studio Code? Tego drugiego jeszcze nie używałem.
@nierusz: Visual studio 2022 to IDE - kombajn, który ma w sobie wszystko. Visual Studio Code to taki bardziej rozbudowany edytor tekstu - podkreśla składnię, da się włączyć debugowanie ale to wszystko jest bardziej w formie pluginów a nie spójnego środowiska programistycznego. Główna jego zaletą jest to, że jest darmowy oraz lekki - jak komp łapie ci zadyszkę na VS to jest to jakaś alternatywa. Ale już jakbyś chciał napisać projekt
@nierusz: Ale się zapędziłem bo zakładam że pytałeś o IDE pod pythona a ja odpowiedziałem z perspektywy programisty .NET. Tutaj pełny VS to dosyć dziwny wybór - zakładając że w ogóle odpala kod w pythonie to nie wiem czy większość kombajnowych ficzerow ma rację bytu wtedy. Do Pythona to albo właśnie Visual Studio Code albo możesz sprawdzić PyCharm. VSC jest uniwersalny a PyCharm dedykowany do Pythona więc zakładam że może być