Wpis z mikrobloga

Dobra, bo właśnie wyjrzałem przez okno, a tam ludzkie pojęcie przeszło.
Okazuje się, że mój stary trochę bardziej zajeżdża foliarstwem niż myślałem. W tym momencie jego podstawową teorią jest to, że hurr durr putin użyje atomu i będzie zagłada świata i on na pewno się przed niczym nie cofnie i jest zdesperowany i w ogóle to już zaraz będą leciały atomówki nad głowami.
Pomóżcie, Miraski, przygotować się do merytorycznej dyskusji z nim.
Jak myślicie? Putin użyje atomu? Jeśli tak, to gdzie jebnie? Jeśli nie, to dlaczego?
Jestem otwarty na podrzucenie źródeł czy książek na ten temat.
#wojna #rosja #ukraina #pytanie
  • 12
@acenokumarol: Tego typu opinie nie wynikają z logicznej i merytorycznej oceny sytuacji, tylko z emocji. Nie przekonasz go argumentami z książek.
Musiałbyś uspokoić w nim te emocje, które powodują takie oceny.
Jednak tego typu emocje nakręcające doomerstwo i foliarstwo wynikają bardziej z ogólnych przekonań o życiu i świecie. Te natomiast zmieniają się tylko gdy ktoś przyjmie inne przekonania, które potem zaowocują pozytywnymi doświadczeniami, które te przekonania potwierdzą i nagrodzą nową postawę.
@acenokumarol: Jeśli Putin użyje atomu, to wywoła wojnę nuklearną. Wtedy Putin prawdopodobnie umrze, albo wszystko będzie #!$%@? i on będzie rządził gruzami. Jeśli Putin chce umrzeć, to czemu do tej pory nie odpalił atomówek? Dopiero teraz mu się zachciało samobójstwa? Zaś jeśli Putin nie chce umrzeć, to już lepiej dla niego przegrać tę wojnę, wywołać jakiś terror i dalej rządzić w takich warunkach jak dotychczas, niż rozwalić świat i martwić się,