Wpis z mikrobloga

@JPRW: tak wyglada każde przemówienie putina od lat, politycy co z nim rozmawiali na żywo twierdz że potrafi takie bzdury piernaczyć przez 2 godziny, on ma paranoje.
@Hawthorne: Faktycznie spojrzałem w Google i jednak Brytyjczycy zbombardowali miasto. Myślałem, że aż tak daleko nie sięgnęli ale jednak. A po Brytyjczykach przyszli Rosjanie i dopelnili dzieła i wysadzili w latach 60 ruiny zamku, którego mogli odbudować ()
@MarianoaItaliano: Jeju tak... Legnica nie została zniszczona podczas frontu w 45 ale Ruscy i tak dopełnili dzieła i podpalili zabytkowe stare miasto. Wielka szkoda bo akurat w Legnicy ostało się dużo pięknych kamienic na obrzeżach. Ogólnie jak myślę sobie o drugiej wojnie światowej to straszny #!$%@? mnie bierze. Wszystko zniszczone albo przez Niemców albo przez Ruskich. A jak się jakieś miasto ostało to Polscy komuniści brali robotę w swoje ręce i
@MarianoaItaliano: Dokładnie. Ruscy mieli zasadę spalonej ziemi i jej się trzymali. Często czytałem, że dlatego miedzy innymi zniszczony tak został Gdańsk ponieważ Ruscy uważali go za Niemieckie miasto ale patrząc jak się tak kacapska szarańcza zachowywała w stosunku do naszych innych miasteczek i zabytków to nie sądzę, że to była kwestia "niemieckich miast" a po prostu zbydlęcenia. Ogólnie polecam fajną stronkę na fb:
https://www.facebook.com/Mojdawnywroclaw
Właściciel strony porównuje zdjęcia przedwojennego Breslau z