Wpis z mikrobloga

Głupie pytanie i na pewno sporo spóźnione:

Co teraz zrobić ze złotówkami?

Oszczędzałem od jakiegoś czasu, miał to być wkład do kupna mieszkania - ale takie czasy że w kredyt raczej lepiej się nie pchać. Mieszkania też pewnie w końcu stracą na wartości. Założyłem już Revoluta, za 20k PLN kupiłem euro/GBP/złoto/BTC.

Co zrobić ze 100k+ PLN które "leżą" na koncie i tracą na wartości? Obligacje? Inne waluty które są na górce?

Doradźcie coś proszę (,)

#ekonomia #waluty #revolut #gielda
  • 14
@MokreFilcy: 4-letnie obligacje indeksowane inflacją, nawet jak szybciej zrezygnujesz to płacisz tylko 0.7% kary. Pierwszy rok 6.5 - belka, każdy kolejny 1% + średnioroczna inflacja podana przez nbp - belka. Więc przy obecnej inflacji po pierwszym roku będziesz zyskiwał średnio 14% kapitału. Licząc obecną inflację to przez 3lata może się z tego ze 140k zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

I bardziej bym patrzył w tym kierunku, żeby
@zenitram: @Whiteshadow: @Madoy104: @czup: dzięki za sugestie ;)
prawdopodobnie część wsadzę w obligacje 4/10 letnie a część w konto oszczędnościowe.

Powiedźcie mi jeszcze - w przypadku obligacji i kont oszczędnościowych - jest możliwość wypłacenia kapitału w każdej chwili - czy tylko np. co rok? Jak to wygląda?
@MokreFilcy: W każdej chwili jeśli chodzi o obligacje, czekasz 5 dni roboczych na przelew. Konta oszczędnościowe są zależne od oferty w danym banku więc zależy, ale raczej bez problemu z dnia na dzień