Wpis z mikrobloga

Trinidad xD (Prawdopodobnie Trinidad Perfume x PDN xD) podwójna próba. Waga owocu 7g, gniazdo nasienne małe, ścianki średniej grubości, soczyste. Zapach jak dla mnie bardzo delikatny, owocowy, uwydatnia sie przy jedzeniu. Smak bardzo przyjemny pomaranczowo-brzoskwiniowy. Ostrości w sumie nie wiem ile bym mu dal, nie jakoś dużo, jest spokojnie do zjedzenia przez kogoś kto lubi na ostro. Dałbym mu kolo 30k shu. Pali głownie w język, później schodzi na gardło. Ostrość z gardła znika dość szybko, z języka zeszło całkowicie po ok 25min. Imo bardzo fajny kundel wyszedł. Ładny, smakowo dobry "superhot" z małą mocą ale jednak wyczuwalną. Dla mnie ideolo, mam nadzieje ze uda sie go utrzymać w ryzach przez następne pokolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) #domowasuszarnia #ogrodnictwo #rosliny #warzywa #chilihead #papryczki #chili #zainteresowania
Niewiemja - Trinidad xD (Prawdopodobnie Trinidad Perfume x PDN xD) podwójna próba. Wa...

źródło: comment_1664481737r4gw4mhAFVKZT7NryS7gQf.jpg

Pobierz
  • 25
@Niewiemja: To teraz moje odczucia po spróbowaniu. Zjedzona na dwa razy. Pierwszy, dolny kęs nie dawał dużej ostrości, ale od razu dało się wyczuć brzoskwiniowo pomarańczowy smak. Drugi spowodował krótką, ale intensywną czkawkę. Przez chwilę dało się wyczuć tę specyficzną goryczkę kapsaicynową. Zapach obłędny. Cytrusowo-mleczy. Najciężej porównać mi to w skali do innej papryki. Jestem mocno zaburzona w tym względzie. Mam mniejszy problem ze zjedzeniem ostrych papryk w tym superhotów niż
magnes125 - @Niewiemja: To teraz moje odczucia po spróbowaniu. Zjedzona na dwa razy. ...

źródło: comment_1664482002kZwPvcBfYRMloWRzESp9M8.jpg

Pobierz