Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
30 lvl, 110k #oszczednosci. Jaki jest najprostszy sposób na chociaż częściowe zniwelowanie szalejącej drożyzny? Za rok-dwa chciałbym kupić sobie mieszkanie w powiatowym. Co polecacie, jakaś lokata lub konto oszczędnościowe? Obecnie mam jakieś konto w #santander, założone jeszcze w czasach BZWBK.
#oszczedzanie #inflacja #pieniadze #protip

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6335c3fd13aa097904f31d01
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 17
OP: @thority: nie wytrzymam dłużej na wynajmowanym, za bardzo wkurza mnie dzielenie mieszkania a wynajem samemu mi się nie opłaca. Poza tym chcę spadać z wojewódzkiego, bo i tak nie korzystam z jego dobrodziejstw, jestem domatorem.
@to_nie_tak_jak-myslisz: zapomniałem napisać, że śmieszkom polecającym krypto dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AluminiowyDrań: wydaje mi się, że to nie jest zły wynik dla chłopa z wioski, który nie
@AnonimoweMirkoWyznania: W tej sytuacji poszedłbym albo w obligacje indeksowane stopami procentowymi (co miesiąc reinwestując wypłacane odsetki) albo konto oszczędnościowe w pekao z 7% w skali roku przez pół roku. Trochę lipa bo na EDO zbyt mały okres, nie wskoczysz w oprocentowanie na poziomie inflacji.

Możesz próbować giełdę, WIG jest na bardzo niskim poziomie, ale osobiście bym się bał w sytuacji, gdzie są to oszczędności na mieszkanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak się boisz inwestować to inbank ma lokaty na 8% na trzy miesiące. Można zakładać dowolną ilość, więc podziel na mniejsze części i nie stracisz wszystkich odsetek jakbyś chciał nagle więcej wypłacić.

Mimi, że to bank estoński to nie ma żadnych problemów z przelewami, zwrotami, wypłatami i jakimiś durnymi limitami na "nowe środki" jak w polskich bankach. Na polskim rynku oferują lokaty i kredyty ratalne, więc kasa bezpieczna.
@AnonimoweMirkoWyznania inbank jest estoński, więc w razie eskalacji konfliktu jest tak samo ryzykowny jak polskie banki, a najbezpieczniej moim zdaniem wypadaja lokaty we włoskim facto z ichniejszym BFG.

Przy takim okresie inwestycyjnym raczej większość lokaty i konta oszczędnościowe. Lepiej tracić na inflacji niż na inflacji i giełdzie.