Wpis z mikrobloga

Z uwagi na ciekawy moment na #gielda aktualnie, czyli przebijanie dołków z lipca oraz dosyć kluczowe sprawy związane ze spółkami, w które jestem zapakowany to naszło mnie na rozmyślenia. Jak nie chcesz czytać mojego wysrywu, to skroluj dalej.

Sytuacja ogólna -do dołka cholera wie jak na daleko, nie będę strzelał punktami na us500, bo żaden ze mnie jasnowidz. Ale ogółem miesiąc temu wstrzymałem się z zakupem jakichkolwiek akcji. Zacząłem grać na cfd, trochę hajsu na początku uwaliłem, ale już prawie całe depo odrobione na tych spadkach. Gdy będę widział jakieś sygnały, że to już dno będę kupował akcje, póki co tylko odkładam hajs który normalnie bym na to wydawał co miesiąc.

#apple
To będzie słaby rok dla Apple. Nie mówię, że finansowo, dalej nastawiam się na co najmniej wyniki w konsensusie. Zwykłych iphonów nikt nie chce, klientela przerzuciła się na pro. To w sumie dobrze, wyższe marże. Ilościowo powinno być podobnie jak w roku poprzednim. Rzeczy, które mogą sporo zmienić na plus są przewidziane dopiero na rok przyszły. Przejście na 3nm da dużo wyższą wydajność oraz energooszczędność. I apple będzie w tym pierwsze, exlusive u tsmc. Do tego z początkiem przyszłego roku będą informacje o goglach do VR. I to będzie albo hit albo będzie trzeba sprzedać akcje. Apple car nie powstanie wg mnie. Wyniki za q4 27 października.

#tesla
Jutro AI day. Temat z Teslabotem jest raczej dosyć mocno zaawansowany gdyż już szukają osób do ich obsługi. Jutro dowiemy się co to potrafi. W środę cyferki jeżeli chodzi o produkcję/dostawy samochodów. Będzie rekord. Więc o sytuacje finansową się też nie martwię, to samo q4. Jedynie zdarzenia prowadzące do stopu produkcji mogłyby tutaj namieszać. DEMAND jest. Do tego z końcem roku pierwsze SEMI, a przyszły rok Cybertruck.

#nio
Jutro ważny dzień, pierwsze dostawy ET5. Bardzo ważny moment dla całej firmy. Od niego będzie zależało całkiem sporo. Jak będzie hit, to jedziemy dalej z ekspansją na cały świat, jak nie to trzeba się pozbyć akcji.

Wszelkie jazdy góra-dół na cenach tych akcji biorę jako wynikową zachowania indeksów, paniki i wszystkiego co się dzieje w koło na ryneczkach. Firmy się kręcą swoim tempem, dobre informacje będa spływać. Najbardziej po dupie to oczywiście nio dostaje, bo tam wyjście na profit to jak dobrze pójdzie będzie w roku przyszłym.

Nie jestem doradcą, a to nie jest porada inwestycyjna. Tak po prostu chciało mi się to wyrzygać gdzieś.
  • 6
@gonzo91: Apple car może nie powstanie jako samo auto, ale mogą zrobić jakaś kolaboracje z jakaś firmą i wypuścić swoje auto na bazie tamtych aut, szczerze smarty powinni tak zrobić, to byłby duży sukces, ja szczerze najbardziej bym chciał aby apple play car działał w aucie tak jak to pokazali jako przyszłość apple play car, ze zegary i wgl, świetna sprawa