Wpis z mikrobloga

@motoinzyniere: miej proszę na uwadze że te sporo kasy to wychodzi tyle ile średnio się wydaje na paliwo w pl a nie na auto w sensie 400-500zł na przykład przy polskich zarobkach.
Jaka to jest przepaść cywilizacyjna, ja nie mogę ... ;(

@dwa_koty_kastrowane: mówisz tak jakby to nie było drugie tyle, a wydaje mi się że ubezpieczenie chyba nie wychodzi 20 EUR co
@interpenetrate: No to porównajmy. Tu masz ofertę, która jest sensowna. Wychodzi 507 miesięcznie. Za nowy samochód zapłacisz więcej ubezpieczenia niż za stary, załóżmy 1000 rocznie. Do tego road tax pierwszy rok 220, potem 165 rocznie. No to daje przez 3 lata: 507 * 36 +3 * 1000+220+165+165 = 21802. Bez paliwa. I to jest oferta leasingu, czyli na koniec oddajesz kluczyki i nara.

EDIT, zauważyłem że tam kliknąłem business lease, private
motoinzyniere - @interpenetrate: No to porównajmy. Tu masz ofertę, która jest sensown...

źródło: comment_16644530352JpVA7MAZDwflTY9Vs7bJc.jpg

Pobierz
@motoinzyniere: a czy jesteś w stanie znaleźć taką ofertęna to samo audi ale egzemplarz używany kilkuletni tak żeby był wykup? Tak jak mówisz, sporo kasy. Czy warto wg. Ciebie, bo przy nowym jest chyba gwarancja na jakieś awarie itp? Jakim autem Ty jeździsz i ile płacisz jeśli możesz powiedzieć?
@interpenetrate: używane z salonu też możesz brać w leasing. Dużo będzie też zależeć od czasu trwania, depozytu, no i ilości mil które robisz. Potem masz service pack plus jakieś dodatki typu ubezpieczenie na karoserię, gap pay gdzie wyrównują wartość auta i chyba tyle
@interpenetrate: Kilkuletni w PCP wyjdzie podobnie, bo ciężko zagwarantować wartość 6 letniego samochodu, więc go po prostu spłacasz. Bardziej się opłaca pożyczkę konsumencką.

Wiele się rozbija o to do czego ten samochód potrzebny. Jeśli na okazjonalne dojazdy do pracy (bo praca z domu głównie) i wakajki - to ja wyciągam z kieszeni 20k i go wolę kupić za gotówkę. Za 3 lata bym sprzedał za 12-15, jak naprawy wyjdą więcej niż