Wpis z mikrobloga

Polacy to są mistrzowie. W aptekach brakuje leku ozempic 1 mg, który stosuje się w leczeniu cukrzycy typu drugiego. Dlaczego? Bo masowo jest wykupywany, by się odchudzać. Lekarze wypisują go na odchudzanie. Ludzie potrzebujący leku jeżdżą do Niemiec, by go kupić.

#polska #cukrzyca #patologiazewsi #zdrowie #medycyna
Cukrzyk2000 - Polacy to są mistrzowie. W aptekach brakuje leku ozempic 1 mg, który st...

źródło: comment_1664378206ahNQ8ydCqjDw4xUR994EBD.jpg

Pobierz
  • 4
@userrrr: Lekarze, którzy to bezmyślnie przepisują
+ producent, który wypuścił i promował wyniki badań wpływu leku na masę ciała bo zapewne zwąchał, że na "leku na otyłość" zarobi więcej niż na leku na cukrzycę
+ podobno przez jakiś czas odchudzanie tym stało się "trendem" na TikToku przez co masowo wzrósł popyt wśród leniwych nierobów, którzy myślą, że wystarczy zastrzyk i schudną na stałe.
@Cukrzyk2000: to ciekawe. Muszę schudnąć do operacji gardła i języka. Zostało mi jeszcze 20 kilo sam schudłem 20. No i lekarka od tych operacji sama mi powiedziała żebym wziął ozem pic tylko trzeba do lekarza rodzinnego. A lekarz poz mi powiedział, że to tylko od diabetologa mogę dostać. No, a że do lekarza na nfz się czeka, a prywatnie nie chce mi się wydawać kasy, to sobie darowałem ,szczególnie ze mam
@Partu: No tylko właśnie dlatego działanie tego leku jest tak dobre na odchudzanie bo powoduje, że czujesz sytość przez dłuższą ilość czasu i musisz mniej zjeść żeby być sytym