Wpis z mikrobloga

Trochę gównowpis bo generalnie szkoda strzępić ryja, ale jest tu ktoś kto obserwował dramę na jednej z grup branżowych na FB? Jeśli są tu takie osoby, to ciekawią mnie wasze odczucia, ja już z tamtego miejsca wyparowałem i raczej nie wrócę, bo strasznie zasmucił mnie obraz naszego rodzimego GD, nie wiem kiedy to się wszystko tak toksycznie spolaryzowało.

#gamedev
  • 7
@uytx: Polski GameDev. Takie TL;DR; z mojej perspekwywy:
1. W weekend pojawił się wpis "hej, jestem trans twórczynią gier, zrobiłam taką grę (na razie wczesna alfa), w której mamy imprezę dla queer, można romansować, rozmawiać poproszę feedback, ale bez transfobii" - gra pokazana na filmiku, ogólnie w ciul słaba, tak jakby ktoś podpiął kilka losowych mechanik, które w żaden sposób nie tworzą gry. Dialog też napisany jakby przez osobę, która z
@shiverr: Widzę, że posta już nie ma ale jest jakiś nowy (po treści domyślam się, że tej samej osoby) i jest tak samo passive-agressive, a jak ktoś jej skomentował, że dla pracodawcy liczy się to co włożysz w projekt, a nie jakie masz poglądy to został zbesztany XD Ja tam mam #!$%@? czy ktoś jest trans, homo, hetero, ale jak w pierwszym zdaniu w poście, którzy rzekomo służy po to żeby
@uytx: no właśnie mam podobne odczucia, jakaś wokalna mniejszość o silnie spolaryzowanych poglądach urządziła sobie polowanie na czarownice za to, że komuś się coś nie podoba. Miałem nadzieję, że wokeism to jeszcze jakiś margines w tym środowisku, ale chyba się przeliczyłem.

W swoim życiu zawodowym (czyli ostatnie 10 lat) pracowałem z bardzo różnymi ludźmi, od prawa, takim którym z pleców wystają pióra bo potomkowie z kazirodczego związku husarii i żołnierzy wyklętych,
@shiverr: Mnie też to mocno zaskoczyło - spodziewałem się że srodowisko gamedev jest raczej wychylone w lewo (artystyczne, wrażliwe dusze ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale nie sądziłem że niektórzy to tacy fanatycy. Każda krytyka tej 'gry' była komentowana wytrychami w postaci transfobii i faszyzmu.
A jeszcze niektórzy sobie życzyli żeby robić background-check członków i kto nie ma jakiegoś portfolio to niech wypada z grupy. Szkoda że takie