Wpis z mikrobloga

Gdzie teraz najlepiej ( w sumie to chyba najtaniej) kupic bilety ze Stansted do centrum #londyn ?

Jakis tam stanstedexpress za rountrip policzylo za 4 osobowa rodzine (2+2) 80 funtow. Wiec sporo.
Jak pamietam to jakims nationalem czy czyms grosze placilismy kiedys, ale to znowu dawno bylo.

Teraz pokazuje 60 funtow za komplet.

Na getyourguide juz widze 320 PLN za rountrip.

Podpowie ktos cos?

#london #emigracja #uk #podrozujzwykopem
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bigger: zobacz easybus; oni są pośrednikiem i sprzedają taniej bilety na ten same busy co national express

Ewentualnie dokup network railcard za £30 i będziesz mieć 4 bilety po £13 a railcard będzie można używać przez rok (chociaż przy 4 osobach powinna Ci się aktywować zniżka grupowa po £13)
@bigger: podaj daty kiedy chcesz jechac i wracac to zobacze kombinacje z jakimis travelcards czy moze sie lepiej oplaci (+ jak podasz dane powrotu to czasem mozna kupic 'advanced' ticket ktory jest bezzwrotny ale jest tanszy)
@bigger: stansted express nei ma opcji z travelcard; jest masakra i najtaniej wyjdzie tak jak wrzucilem na screenie (ale musisz miec raildcard kupione i to niestety sprawdzaja) - plusem na pewno jest szybkosc bo dojezdzasz w godzine do centrum

easybus - faktycznie drogo, ponad £80

megabus - tez ponad £80

najtaniej znalazlem national express ale musisz obczaic sobie godziny, bo sa rozne ceny przy roznych godzinach, minusem jest czas dojazdu no
Pojedynczy - @bigger: stansted express nei ma opcji z travelcard; jest masakra i najt...

źródło: comment_16643836356yNcpuX2RLjxGyf5hs571V.jpg

Pobierz
@tptak: Na getyourguide kupilem za 300 PLN dla 4 osob w dwie strony

@Pojedynczy: Dziekuje. NIe zapomnialem o Tobie. Tylko dopiero

Hotel tez fjany ogarnelismy. 4* Novotel ze sniadaniami , basenem itd. w pokoju superior za 500 funtow. Wiec spoko.

Te strajki metra tez dotycza? Bo nie moge znalezc info zadnego.
@Pojedynczy: Znalazlem odpowiedz. Metra strajki nie dotycza.

A slyszlaem ze tam cos sie z Oyster pozmienialo. Kilkuletnie sa wciaz wazne?

Musze kupic dla calej rodziny czy da sie jakos apka za wszystkich placic zbiorczo ?
Bo podobno karte normlana sie odbija, ale to chyba srednio wygodne.
@tptak: ja nie mówiłem że nie da się taniej, tylko że 80 za czwórkę jest raczej w grupie tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym tyle znalazł to nie szukałbym przez kilka godzin taniej, bo mi to więcej czasu nie oszczędzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: nie wiem czy stare iysterki maja okres ważności ale ogólnie najwygodniej płacić kartą przy czym każdy musi swoją więc nie wiem jak to jest z dziećmi
W najgorszym wypadku 'wypozyczasz' karty oyster za £5/karta i na koniec oddajesz w maszynie