Wpis z mikrobloga

wstrzymał do premiery 13 generacji


@pionic: nie ma co się wstrzymywać. Wszystko już wiadomo :-)

13-gen = ostatnia gen na socket 1700.
Zen 4 = pierwsza gen na wiekowy socket AM5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mnie oceniać politykę cenową w obecnych czasach. Ja cen nie ustalam, tylko producent ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale mogę powiedzieć tylko, że nie widziałem jeszcze nowości, która by miała w czasie premiery jakieś szczególnie dobre ceny. Nie bronię oczywiście, bo AM5 jest elitarne, drogie i nie dla wszystkich.

W każdym razie intelowska platforma z płytami Z690 nie zebrała od konsumentów pozytywnych opinii co do cen. Płyty za
@majk3l: Ale skoro jedna nowość jest wyceniona tak samo jak inna nowość, która na papierze ją gniecie a w benchmarkach spokojnie odstawi, to która nowość jest słabo wyceniona, a która dobrze?
Posadzi się to na B660 albo Z690 i będzie wydajniej za sporo mniej, chyba że ktoś ma parcie na Z790 które się do niczego nie przyda.
Dobrze ze chwila obecna zaraz się skończy, a nawet już się skończyła bo wystarczy
która na papierze ją gniecie

a w benchmarkach spokojnie odstawi,


@pionic: obawiam się, że podchodzisz zbyt optymistycznie do tematu inteli ( ͡° ͜ʖ ͡°) 12-gen jest wspaniała w porównaniu z poprzednimi, ale na pewno jest za droga i za gorąca, więc teraz, kiedy AMD wyszło ze swoimi nowościami to spodziewałbym się obniżek na 12th gen.


13-gen jeszcze nie ma, więc tak naprawdę nie wiemy co się zmieni.