Wpis z mikrobloga

SKODA FABIA KOMBI 2022 1.0 MPI 60 KM - 4 miesiące i 10 000 km po zakupie

Kiedyś na starym koncie (które w międzyczasie usunąłem) napisałem, że zamówiłem sobie Fabię Kombi Classic z salonu. Było to na początku roku. Miałem opisać jak już odbiorę auto. Właśnie mijają 4 miesiące (odebrałem pod koniec maja) i 10 000 km przejechanych tym autem. Tak więc, będąc słowny, opisuję i chwalę się nowym nabytkiem.

W linku więcej fotek https://imgur.com/a/h2pHijK#xmrQy9u

Auto kosztowało 67 500 zł (budżet jaki miałem założony to 60k w porywach do 65k zł, a więc go przekroczyłem) i trochę żałuję, że nie starczyło mi na alufelgi, oraz siatkę oddzielającą strefę bagażową od pasażerskiej. Najbardziej szkoda mi braku szóstego biegu. A poza tym jestem w 99% zadowolony z auta. Można powiedzieć, że załapałem się rzutem na taśmę na jego zakup, ponieważ zamówiłem na początku stycznia, a w lutym zaprzestano przyjmować na niego kolejne zamówienie; auto opuściło fabrykę na początku maja, a w sierpniu zakończono linię produkcyjną tego modelu (Skoda Fabia III generacji była produkowana od 2015 roku).

Mój wcześniejszy samochód to był VW Golf IV z 2003 roku, tak więc prawie 2 dekady przeskoku technologicznego do przodu. We wcześniejszym aucie zmęczenie dawało się we znaki już po przejechaniu 300 km, mimo wymiany zawieszenia i wielu innych serwisów. W obecnym mogę zrobić bez większego zmęczenia 500 km. Teraz mam na pokładzie m.in. ogranicznik prędkości, tempomat, klimatyzację, regulowane siedzenia na wysokość, komputer pokładowy, wskaźnik temperatury oleju i parę innych bajerów. A przy tym mniej pali. Średnie spalanie Golfa (1.4 75KM) to było 8.5 L LPG. W Fabii średnie spalanie to 6.5L LPG - po przejechaniu pierwszego 1000 km na benzynie (celem lepszego dotarcia), następne kilometry na autogazie. Przy okazji zamontowałem większy zbiornik LPG - 64L, de facto wchodzi 52.5L, co pozwala na bezproblemowe przejechanie 800 km (jadąc na trasie z prędkościami do 120 km/h).

Wielką zaletą auta jest spory bagażnik 530L. Zastanawiałem się czy nie poczekać z zakupem IV generacji Fabii, niestety w najnowszej odsłonie (nota bene od tego roku) jedyne dostępne nadwozie to hatchback mający 200 litrów mniej pojemności bagażnika, jest także niższy o kilka mm (a ja wolę nieco wyższe auto - z tego m.in. względu dokupiłem pakiet na bezdroża, mój egzemplarz ma o niecały centymetr większy prześwit od standardowego modelu).

Autko super i zostanie w ten czy inny sposób ze mną już do czasu zezłomowania go za te kilkanaście lat / kilkaset tysięcy km. Nawet jeśli za 10 lat kupię sobie inne, to to auto pozostanie przez kolejne parę lat albo w rodzinie albo jako auto firmowe.

Pozdrawiam.

#chwalesie #pokazauto #motoryzacja #samochody #vag #volkswagen #skoda
Adamfabiarz - SKODA FABIA KOMBI 2022 1.0 MPI 60 KM - 4 miesiące i 10 000 km po zakupi...

źródło: comment_1664273796kiqwaqulHkp2Jv7EdDkoI3.jpg

Pobierz
  • 203
@krabczy: Była możliwość montażu tarcz z tyłu za dopłatą. Niestety wygoliłem się do 0 ze swoimi oszczędnościami życiowymi (mam 33 lata) i nie starczyło na tą opcję. Ale pewnie zlecę w przyszłości zmianę na tarcze, gdy już fabryczne bębny się zużyją.

@dzem_z_rzodkiewki Dokładnie tak. Teraz mogę wybierać się na trasy po 1000+ km, bez nerwów, #!$%@? mi się coś czy nie #!$%@? daleko od domu (dbałem o Golfa tak by się
@Adamfabiarz na początku myślałem, że po prostu masz #!$%@? na auta albo jesteś z pokroju tych, co nie stać ich na nowego Mercedesa za 500k to kupią jakieś padło, żeby jeździło tylko i działało.
Ale zdanie

Była możliwość montażu tarcz z tyłu za dopłatą. Niestety wygoliłem się do 0 ze swoimi oszczędnościami życiowymi (mam 33 lata) i nie starczyło na tą opcję.


#!$%@?ło mnie na łopatki.
@Ridicz tragicznie no jak się jeździ.
@spoogie bębny nie pylą, starczają na długo z tyłu. Przy aucie co ledwo tam 120 osiaga to ma sens, ale #!$%@? Fabia za 20k będzie identiko jeździć jak nowa, dołożysz do niej może 10k przez 5 lat, a nie straci 40k na wartości...

@aarahon nie mam pojęcia jak można za ostatnie pieniądze kupić auto, a już taki szajs to poza moim pojmowaniem
ale #!$%@? Fabia za 20k będzie identiko jeździć jak nowa


@kipowrot: to czemu ją ktoś sprzedaje? bo zaniedbał albo zrobił 200k, a tymczasem w trakcie jak OP będzie nową używał to by zmarnował czas na kupowanie i sprzedawanie 3 używek + potencjalne koszty lawetowania na bank

Jak ktoś robi 30kkm rocznie i ma taki budżet to go tymbardziej nie stać na jeżdżenie starym golfem lub mocnym bmw
@ziomekbezpoziomek: Pracuję na 3/4 etatu kilkaset km od miejsca zamieszkania (pracuję kilka dni w miesiącu po czym wracam), mam rodzinę w różnych miejscach, mam przyjaciółkę kilkaset km ode mnie, a także jestem początkującym międzynarodowym biznesmenem, no i do tego wszystkiego dochodzi turystyka, którą lubię.

@ultimatebadass: Ok

@Ridicz: Trzeba brać poprawkę na rozpędzanie się do prędkości ekspresowych, gdy 3-4 siedzenia zajęte i pełen bagażnik, bo wtedy przyśpieszenie 0-100 rośnie z