Wpis z mikrobloga

Mam problem z czerwienieniem się, gdy wypowiadam się na forum większej grupy. Na ogół nie odzywam się, gdy nikt nie pyta mnie personalnie, bo się nie lubię wychylać ale jak już do tego dojdzie to raczej swobodnie się wypowiadam. Tylko nie wiem skąd to czerwienienie... Jak się tego pozbyć? #psychologia
  • 12
@PrzegrywNaZawsze: To zwykła reakcja organizmu spowodowana stresem. Krew napływa do tych rejonów, więc zaczynasz się czerwienić. Rozwiązaniem jest po prostu ekspozycja na takie bodźce. Jak sama zaznaczyłaś nie lubisz się wychylać, więc jak już do tego dojdzie, to nawet jeśli wypowiadasz się swobodnie, nadal następuje reakcja.
Sam pamiętam jak pojechałem dawać wywiad na podcast i mimo iż poszło sprawnie, to na nagraniu zauważyłem, że połowa mojej szyi i policzki stały się
@PrzegrywNaZawsze: Po co tak kombinować? Skoro już wiesz, że "łapiesz" czerwony kolor podczas przemówień publicznych - załatw sprawę makijażem. Będziesz spokojniejsza, bo nikt nie zobaczy, że się czerwienisz i z każdą następną ekspozycją reakcja organizmu najpewniej się zmieni i dojdziesz do miejsca, w którym makijaż będzie już zbyteczny - tego ci życzę.