Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że nowe procesory amd ryzen w Polsce, będą tylko jako ciekawostka dla bardzo małej grupy osób.
Ja ogólnie po tych wszystkich zmianach w architekturze, nowych płytach am5, oraz szybszej pamięci ram ddr5: 32GB zamiast 16GB, spodziewałem się jednak trochę lepszych osiągów. Może nie dużo lepszych, ale co najmniej 15% więcej fps w grach w porównaniu do alder lake intela, to brałem właściwie za pewnik. A tu niespodzianka.
Oni trochę to przehajpowali, tak jak cd projekt red cyberpunka xD Nowe procesory są jakie są, ale ludzie chyba myśleli po tych wszystkich zapowiedziach oraz przeciekach, że to będą #!$%@?. ;d
Wydajność co prawda jest wyższa od ryzenów 5000 o 15-20%, ale przełomu nie ma. W dodatku uwzględniając także wysoki koszt startowy platformy AM5 na najbliższe miesiące przesiadka na AM5 została pozbawiona sensu. Jak zrobić upgrade jak najmniejszą ilością $, to na 5800X3D ofc mając płytę pod AM4 i jakiegoś 3600 czy 5600X.
Hmm, wygląda na to że AMD miało złoty okres w serii 3000-5000, teraz z 7000 jednak w grach coś nie pykło i jeśli tylko raptor lake intela wyjdzie o tyle szybszy na rdzeniu ile zapowiadali to seria 7000 amd będzie nie dla graczy. Jedyne co może uratować 7000 w grach to 3D Cache (widać jak 5800X3D potrafi zaorać 7000 w grach bardzo często). Seria 7000 w ogóle bez 3D cache tego wychodzić nie powinna bo w grach wygląda żałośnie szczerze pisząc.
Już widzę te dobre wyniki sprzedaży Ryzenów 7000 po dzisiejszych recenzjach :E - Żart.
Przesiadka na AM5 to bzdura w tej chwili.

Policzmy:

Procesor: AMD Ryzen 5 7600X - 1750zł
lub AMD Ryzen 7 7700X - 2300zł
Pamięci ram: 2x 16 GB G.Skill Trident Z5 Neo 6000 MHz CL30 - 1600zł
Płyta główna: Ceny b650 mają się wąchać między 150 a 300 dolarów.
Najtańsze powinny być poniżej tysiąca, droższe z średniej półki 1500zł.

#amd #procesory #pcmasterrace #komputery #intel #informatyka #gry #xkom
Pawci0o - Wygląda na to, że nowe procesory amd ryzen w Polsce, będą tylko jako ciekaw...

źródło: comment_1664212536XawdhEmI97WchTyau7h6zG.jpg

Pobierz
  • 7
@Pawci0o: ale wiesz że 12th gen i5 albo na wypasie 5800x3d napędzi więcej fps niż 4090 potrafi wygenerować? Zwłaszcza w 1440p i wyżej. Nie do gierek to. Za to 60% krótszy czas kompilacji niż na moim 5900x to coś na co patrzę. Inni patrzą na ponad 65% krótsze rendery. Ale pierwej poczekajmy na Intela co powie.
@Pawci0o: Z ceną 6/12 to popłynęli, ale może to być zwykłe "dobre wpisz tam msrp $$$, najwyżej jak intel da taniej to sie zrzuci".
A intel nie da taniej bo już ogłaszali, że 13gen będzie droższa, x-kom wystawił 13600k za 1899 więc mamy 300 dopłaty między 12 a 13gen. Obawiam się, że taniej to już było.
Ja czekałem na premiery, ale jeszcze kilka dni i wyląduje na lga1700 i 12gen, bo
nie patrząc na cenę platformy


@Pawci0o: taki bogaty nie jestem. Ale jeżeli w godzinę zrobię build 2 razy a nie raz to szybciej skończę i więcej zrobię więc może się mi to opłaci.
Kupowanie niższych modeli R7000 teraz nie ma sensu, powtarza się historia sprzed 2 lat gdzie z początku był spory 'podatek od nowości' na cpu i płytach a tu jeszcze trzeba nowy dedykowany RAM DDR5 z tą technologią co
@Pawci0o: ogólnie przy 5800x3d wynik trochę zakłamany się wydaje, bo tego procka sporo ludzi co ma 1xxx czy 2xxx weźmie i ram i płytę mają już, sam być może zrobię upgrade na tego procka, nową kartę i zasilacz, ale poczekam na premierę starfielda czy wiedźmina 3 ng i zobaczę jak łazić będzie
@Pawci0o: Jakby seria 7000 na start miała 3D cache to by zaorali a tak trzymają asa w rekawie na kolejne miesiące ( ͡° ʖ̯ ͡°) może chociaż mobo zejdą z cen