Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto się orientuje jak to jest w obecnym prawie budowlanym? Jeśli chcę przerobić instalację gazową w mieszkaniu. Poprzednia właścicielka zabudowała rury gazowe w suficie podwieszanym... i przeniosła piecyk z kuchni do łazienki, która jest za mała. Jako, że cenię bezpieczeństwo chcę poprowadzić rury gazowe pod sufitem podwieszanym i przenieść piecyk z powrotem z łazienki do kuchni.

WIem, że w tym roku i w 2020 był zmiany w prawie budowlanym i nie potrafię się doszukać tego, jak to teraz wygląda - pozwolenia na budowę mieć już nie trzeba, ale jak to jest ze zgłaszaniem modyfikacji instalacji? Trzeba czy nie trzeba? Co jeszcze muszę wiedzieć?

#prawobudowlane #budownictwo #gaz #budujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@Spake:

Kotły gazowe o mocy cieplnej nie większej niż 30 kW można instalować w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi, o kubaturze nie mniejszej niż 8 m³. Jeżeli jest to kocioł z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, kubatura ta nie może być mniejsza niż 6,5 m³

nawet malutka łazienka powinna spełnić te wymagania
  • Odpowiedz
niestety, ale to mieszkanie w bloku, więc brak możliwości zainstalowania kotła z zamkniętą komorą spalania ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Spake: jedno nie wyklucza drugiego. Pytanie tylko czy masz zbiorcze kanały czy osobne do każdego mieszkania
  • Odpowiedz