Wpis z mikrobloga

Witam :)

W najbliższą sobotę mam zaplanowany zabieg ekstrakcji dolnej siódemki. Podczas wizyty w gabinecie spytałem się czy dostanę chociaż na 2-3 dni L4, ponieważ raczej nie wyobrażam sobie powrotu do pracy zaraz w poniedziałek, zwłaszcza, że w moim zawodzie w głównej mierze się mówi... #dentysta stwierdził, że nie wie czy ma uprawnienia do wystawienia takiego zwolnienia i że nigdy nikomu po ekstrakcji zęba takiego nie wystawiał, nie wiem co o tym myśleć ( _)

1. Czy lekarz serio po ekstrakcji zęba może nie wystawić L4? Nie za bardzo odpowiada mi branie urlopu bezpłatnego jeśli zwolnienia nie dostanę, a gorączka mnie rozłoży...
2. Czy po takim zabiegu jest szansa na to, że już na poniedziałek się wydobrzeje?

#zeby #stomatologia
  • 9
@Preluda: 1. Nie ma powodu żeby Ci nie wystawiał L4 jak prosisz, co najwyżej złośliwość. Ja też rzadko wystawiam, ale to dlatego że najczęściej pacjent nie chce.

2. Tak, jak zabieg będzie atraumatycznie przeprowadzony to nawet spora.
@Preluda: Ja miałem rwaną dotychczas tylko jedną 8. Dawno temu, bo jak zaczęła wyłazić to cholera bolała. Gość stwierdził - na #!$%@? te 8 - znieczulenie, trach - i po zawodach. Nic nie było.
Ale pisałem - jak będą komplikacje to do rodzinnego; jak nie będziesz mógł dobrze mówić to zwolnienie da.