Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć,
od jakiegoś czasu mam elektryka z silnikiem w tylnym kole - Funbike E-Power 6.0 - ot, zwykłe tanie e-MTB na próbę.
No i mam problem z walącymi dętkami - praktycznie co wyjazd coś się dzieje. Rozumiem, że jestem ciężki (około 100kg), rower jest ciężki i silnik w kole nie pomaga, ale trochę mnie zaczyna męczyć, że każdy wyjazd do lasu to kolejna dętka.
Ostatnio z felgi ściągnęło mi oponę i wkręciło dętkę w wolnobieg, wcześniej standardowe dobicia pomimo ciśnienia w górnej granicy dopuszczalnej przez oponę, a nie skaczę, po prostu jeżdżę po mniej i bardziej ubitych leśnych ścieżkach.
PYTANIE - czy jest coś, co mogę zrobić żeby temu zaradzić? Nie chcę przechodzić na bezdętkowe, więc szukam rozwiązania - jakieś mocniejsze dętki, może szersze opony (teraz 2.1 jest, myślę o 2.4), może są jakieś wkładki do opon z dętkami? Coś możecie doradzić? Proszę :D
#rower #mtb #emtb #rowerelektryczny
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zergall: no podejrzewam, że szajs xD Niczego szczególnego od najtańszego eMTB się nie spodziewałem.
Masz do polecenia jakieś budżetowe, ale sensowne opony? Z naciskiem na wytrzymałość właśnie.

@Polinik: o, to jest coś konkretnego - albo nie doczytałem dokładnie, albo trafiałem tylko na wkładki do tubeless. Dzięki!
Funbike E-Power 6.0


@CinuLNS: ło cie #!$%@?, 6k za rower z marketu :O
No już trudno, kupiłeś. W pierwszej kolejności wymień opony. Na tubeless nie przejdziesz bo masz obręcze nieprzystosowane do tego. Jeżeli jeździsz w lesie (co odradzam tym czymś) to potrzebujesz coś szerszego z opon. Oczywiście coś normalnego w rozmiarze 2.4 Ci nie wejdzie więc wybór masz okrojony. Ogólnie interesują Cie opony o wzmocnionych bokach, żadne Exo szmaty maxisa czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyKociol : poszło zamówienie na Smart Sam Plus 2.25, dzięki ;) Podpowiesz do jakiego ciśnienia to pompować żeby było optymalnie?

Co do roweru - no cena spora jak za taką jakość (mi zje ją inflacja, bo specjalnie w tym celu wziąłem 30 rat RRSO 0% XD), ale to i tak de facto najtańszy elektryk na rynku z jakimkolwiek ewentualnym serwisem i gwarancją w Polsce.
Wziąłem na próbę - jak się wkręcę, czyli