Wpis z mikrobloga

Jak zabezpieczacie swoje bramy suwane aby się jakie dziecię nie wkręciło przy otwieraniu?
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28951552,lodzkie-automatyczna-brama-przygniotla-trzyletnie-dziecko.html

Sytuacja u mnie: brama wchodzi pomiędzy bluszcz a drzewko. Dodanie tam fotokomórki może nie być najlepszym pomysłem bo tu liść tam liść albo śnieg. Ogrodzić od wewnątrz?

#budujzwykopem #budowadomu
Pobierz bajcik - Jak zabezpieczacie swoje bramy suwane aby się jakie dziecię nie wkręciło prz...
źródło: comment_1664183883j0kbAAmDtCpIXjomBN5Ph8.jpg
  • 9
@olelek: faac jak ze zdjęcia ma, nawet ustawiany poziom czułości. Na domykanie ustawiłem tak aby działało, ale ręką nawet można zatrzymać. Potem chyba podkręciłem żeby ze śniegiem dawało radę. A na otwieranie to nie pamiętam.

pilnować gowniaka

@pesymistyk: łatwo powiedzieć, wracasz na posesję, chcesz otworzyć a nie wiadomo czy mały się tam gdzie nie pałęta bo nie widać.

Alternatywnie jeszcze można bramę po prostu zablokować (styk NC mam doprowadzony do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bajcik: no ale szczerze mówiąc, kto wypuszcza samopas gowniaka 3-4 letniego nie patrząc za nim ciągle? A starsze dziecko już zaczyna rozumieć "to złe, nie ruszaj"
no ale szczerze mówiąc, kto wypuszcza samopas gowniaka 3-4 letniego nie patrząc za nim ciągle?


@pesymistyk: Na swoim zamkniętym podwórku? No jak tak można!

Idealna porada kogoś, kto dzieci nie ma (trafiłem, prawda)?

PS
Zamiast dzieciaka wstaw sobie psa do pytania opa